چشم‌انداز مثبت بازار فولاد آمریکا

چشم‌انداز مثبت بازار فولاد آمریکا

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از S&P Global Platts در این نظرسنجی که از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، بازرگانان و مشتریان نهایی فولاد ایالات‌متحده در دوره منتهی به ژانویه ۲۰۲۱ انجام شد، شاخص توسعه قیمت فولاد از ۸۶٫۸ واحد در دسامبر به ۹۰ واحد در ژانویه افزایش یافت که رشد انتظارات افزایشی قیمت را نشان می‌دهد (شاخص ۵۰ نشان‌دهنده ثبات است).

با توجه به اینکه صنعت فولاد در سال ۲۰۲۱ در حال جهش شدید است، چندین پاسخ‌دهنده درباره بروز نوسان از جهت دیگر ابراز نگرانی کردند. یکی از مصرف‌کنندگان نهایی فولاد گفت: «بازار بی‌ثبات و شتاب برای خرید منجر به هرج و مرج در بازار فولاد می‌شود.»

دیگر مصرف‌کننده فولاد هم عنوان کرد: «تقاضای مواد اولیه و قیمت فولاد به مدت ۶۰ روز روند صعودی داشته است.»

یک فولادساز هم گفت: «به نظر می‌رسد قیمت همه چیز (فولاد و قراضه) خیلی سریع، بالا می‌رود. در بعضی مواقع در سال ۲۰۲۱ انتظار تعدیل بزرگی را داشته باشید، اما زودتر از سه‌ماهه دوم نخواهد بود.»

بخش مصرف‌کننده نهایی با سطح شاخص توسعه قیمت ۹۳٫۷۵ واحد، بیشترین نگاه مثبت را در مورد بازار فولاد آمریکا در ژانویه داشت. توزیع‌کنندگان با شاخص ۹۱٫۷ در مرتبه دوم خوش‌بینی هستند و در مراتب بعدی بازرگانان، معامله‌گران و فولادسازان قرار دارند.

شرکت‌کنندگان انتظار داشتند که تولید فولاد آمریکا نیز در سال ۲۰۲۱ با افزایش مواجه شود. برای سومین ماه متوالی، شاخص مواد خام صعودی‌ترین شاخص در این زمینه بود.

یک توزیع‌کننده با اشاره به تقاضای شدید چین به فولاد و مواد اولیه از اواخر سال، از جمله آزاد شدن واردات قراضه به دنبال دو سال ممنوعیت، گفت: «پیش‌بینی مواد اولیه دشوار است، به‌ویژه با توجه به مشکل در درک تحولات در چین این پیش‌بینی دشوارتر هم می‌شود.»

 

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment