استنلس استیل و صنعت هوافضا

استنلس استیل و صنعت هوافضا

ژیکال استیل؛ استنلس استیل و عملکرد این آلیاژ در صنعت هوایی یکی از موضوعات جذابی است که می‌تواند توجه شما را به آن جلب کند. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم به بررسی عملکرد این آلیاژ در صنعت هوایی، صنعتی که از اهمیت و جدیت بسیار زیادی برخوردار است، به طور کلی بپردازیم.
همانطور که می‌دانید صنعت هوایی به دلیل ارتباط مستقیم آن با مشخصه‌هایی مانند سرعت به امنیت و توجه بسیار زیادی نیاز دارد. جدا از این موارد، ارتباط مستقیم صنعت هوایی با جان و امنیت افراد نیاز مستقیم به برقراری امنیت را بیش از پیش مهم می‌کند. به همین دلیل اکثر کمپانی‌های مرتبط به ساخت و ارائه تجهیزات هوایی سالانه سعی در ایجاد امنیت صد درصدی برای افزایش امنیت و سرعت در کار خود دارند.

استنلس استیل جزو آن دسته از تجهیزاتی است که می‌توان در اکثر تجهیزات مربوط به این صنعت دید. دلایل مختلفی نیز وجود دارد که شرکت‌های فعال در این زمینه اقدام به تولید تجهیزات خود با استفاده از مواردی مانند فولاد یا همان استنلس استیل دارند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کلی درباره استنلس استیل و ارتباط این آلیاژ با صنعت هوایی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

استنلس استیل و ارتباط آن با صنعت هوایی جهان

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، صنعت هوایی یکی از اصلی‌ترین و در عین حال تاثیرگذارترین صنعتی است که ارتباط مستقیم با زندگی و سلامت افراد دارد. برای این که جوامع مختلف بشری بتوانند به راحتی از تجهیزات و امکانات موجود در این زمینه استفاده کنند باید در ابتدا از سلامت و امنیت این تجهیزات اطمینان حاصل کنند.
به همین خاطر کمپانی و شرکت‌های مرتبط در این زمینه سعی می‌کنند امنیت و کیفیت محصولات خود را به میزان بسیار زیادی افزایش دهند. کیفیتی که به نوبه خود توانسته به میزان بسیار زیادی به افزایش درآمد و سود کمپانی‌ها ختم شود.
بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته توسط نهادهای مربوط به صنعت هوایی در سرتاسر جهان، نیاز به تجهیزات هوایی مانند هواپیماهای پرسرعت، جت‌های جنگی، هلیکوپتر و . . . به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند. صنعت هوایی با ارزش خالص 10 میلیارد دلار قرار است بیشتر از گذشته پیشرفت کند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از دو کمپانی معتبر بین المللی بویینگ و ایرباس، قرار است تا پیش از سال 2033 میلادی بیش از 36000 فروند هواپیمای جدید به خط استفاده اضافه شود. سالانه قرار است بیش از 200.000 مسافر جدید تا سال 2032 به این دو کمپانی اضافه شود.
استنلس استیل می‌تواند عامل موثر بر افزایش میزان عملکرد تجهیزات موجود در صنعت هوایی باشد؟
با بررسی آمار و ارقام صورت گرفته به این نتیجه می‌توان رسید که تجهیزات و امکانات هوایی باید به میزان بسیار زیادی از امنیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا مسافران همچنان از آن‌ها استقبال کنند. استقبالی که سالانه از این صنعت همچنان صورت می‌گیرد. با این وجود کمپانی‌های فعال در زمینه تولید تجهیزات هوایی سعی در تولید تجهیزات و هواپیماهایی با امکانات و امنیت بسیار بالا هستند.
جدا از تمامی نکات مثبت و پیش بینی‌هایی که در این صنعت صورت گرفته است، این صنعت با چالش‌هایی روبرو است. مصرف سوخت بالا، وجود احتمال سقوط و یا خطرات مربوط به آن و . . . می‌تواند از چالش‌های پیش رو باشد. به نظر شما چه راه حل مناسبی برای آن وجود دارد؟

نسل جدید هواپیماها با جنس استنلس استیل

بسیاری از کارشناسان بر این باورند نسل جدید هواپیما و جت‌های پرسرعت قرار است با وزن و مصرف انرژی بسیار کمتری به بازار وارد شوند. استنلس استیل می‌تواند راه حل بسیار مناسبی برای این موضوع باشد. به عنوان مثال در گذشته بسیاری از هواپیما و تجهیزات موجود در این زمینه از وزن و مصرف انرژی بسیار زیادی برخوردار بودند و هستند. بر اساس اطلاعاتی که از سازمان اروپایی مرتبط با محیط زیست منتشر شده است، این قبیل هواپیماها انرژی بسیار زیادی مصرف کرده و در عین حال گاز کربن دی اکسید بسیار زیادی تولید می‌شود. سازندگان هواپیماهای نسل جدید بر این باورند که با کمک تجهیزات و امکانات مناسب مانند استنلس استیل می‌توان میزان مصرف سوخت و کربن دی اکسید را تا 75 درصد کاهش داد.
عددی که به میزان بسیار زیادی می‌تواند هم به سود کمپانی‌های سازنده هواپیما، مسافربری و یا حتی خود مسافران شوند. دیگر حجم بسیار زیادی از آلودگی که به وسیله صنعت هوایی تولید می‌شد، زندگی و طبیعت جوامع مختلف بشری را تهدید نمی‌کند. این اتفاقات به لطف تجهیزات مناسبی مانند استنلس استیل می‌تواند رخ دهد. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است. استنلس استیل‌هایی که قرار است برای ساخت تجهیزات هوایی استفاده شود، از وزن و میزان مقاومت بسیار بالایی برخوردارند. این دو عامل خود به تنهایی می‌توانند به میزان بسیار زیادی میزان مصرف انرژی را کاهش و در عین حال امنیت پرواز و انجام فرایند را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment