درخواست صنعت فولاد آمریکا از بایدن برای حفظ تعرفه‌های واردات فولاد

درخواست صنعت فولاد آمریکا از بایدن برای حفظ تعرفه‌های واردات فولاد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان؛ موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI)، انجمن تولیدکنندگان فولاد (SMA)، اتحادیه کارگران فولاد (USW)، کمیته واردات لوله (CPTI) و موسسه آمریکایی ساخت فولاد (AISC)، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور منتخب، اعلام کردند که ادامه تعرفه‌ها و سهمیه‌های واردات فولاد برای اطمینان از دوام صنعت فولاد داخلی در برابر ظرفیت مازاد و رو به رشد فولاد ضروری است.

این اتحادیه‌ها در نامه خود به جو بایدن تاکید کرده‌اند که حذف یا تضعیف این اقدامات قبل از اینکه کشورهای بزرگ تولیدکننده فولاد ظرفیت مازاد خود را از بین ببرند و یارانه‌ها و سایر سیاست‌های مخدوش‌کننده تجارت را که به بحران فولاد دامن زده‌اند، متوقف کنند، فقط موج جدیدی از واردات با تأثیرات مخرب برای تولیدکنندگان فولاد و کارگران آنها به دنبال خواهد داشت.

در این نامه آمده است که صنعت فولاد آمریکا به عنوان ستون فقرات بخش تولید ایالات متحده عمل می‌کند و برای امنیت ملی و اقتصادی و زیرساخت‌های حیاتی کشور ضروری است. صنعت فولاد آمریکا همچنین مفتخر است که پاک‌ترین و کم‌مصرف‌ترین انرژی را از صنایع پیشرو فولاد در جهان دارد.

پیش از این، سازمان OECD پیش‌بینی کرده بود که ظرفیت مازاد فولاد در سال ۲۰۲۰ به ۷۰۰ میلیون تن برسد؛ یعنی هشت برابر کل تولید فولاد سال گذشته ایالات متحده.

چین، ویتنام و ترکیه، از جمله کشورهایی هستند که همچنان به افزایش تولید فولاد خود ادامه می‌دهند، حتی در حالی که بیماری کرونا باعث کاهش تقاضا برای فولاد در سراسر جهان شده است. کره جنوبی، روسیه، اوکراین، اندونزی و سایر کشورها هم عمده تولید فولاد خود را به بازارهای دیگر صادر می‌کنند.

بر اثر ظرفیت مازاد جهانی فولاد، افزایش مکرر واردات فولاد در دهه گذشته صنعت و مشاغل مورد حمایت صنعت فولاد آمریکا را تهدید کرد. با توجه به نقش حیاتی صنعت در دفاع از کشور و زیرساخت‌های حیاتی آن، دولت ایالات متحده برنامه جامع تعرفه‌ها و سهمیه‌ها را برای واردات فولاد در سال ۲۰۱۸ برای محافظت از امنیت ملی ما وضع کرد. این امر به صنعت این امکان را داد تا کارخانجات بیکار را مجدداً راه‌اندازی کند، کارگران بیکارشده را مجددا استخدام کند و ده‌ها میلیارد دلار در کارخانه‌های جدید و به‌روزشده سرمایه‌گذاری کند.

در این نامه خاطرنشان شده است که متأسفانه، شیوع کرونا مانع بهبود صنعت فولاد شد که باعث کاهش قابل توجه تقاضا در بهار سال گذشته شد و صنعت فولاد مجبور به کاهش دردناک تولید شد، زیرا کارخانه‌های تولید فولاد، تولید را کاهش دادند یا به طور کامل متوقف کردند. با شروع دوباره تولید، صنعت فولاد شروع به بازیابی کرده است، ولی ما در برابر موج واردات بسیار آسیب‌پذیر هستیم.

آنها در این نامه نتیجه‌گیری کرده‌اند که فولادسازان آمریکایی آماده همکاری با دولت بایدن برای رفع تحریفات تجارت جهانی در فولاد است که همچنان صنعت ایالات متحده و کارگران آن را تهدید می‌کند.

ادامه تعرفه‌ها و سهمیه‌ها برای اطمینان از دوام صنعت فولاد آمریکا در برابر این ظرفیت مازاد بزرگ فولاد ضروری است. حذف یا تضعیف این اقدامات قبل از اینکه کشورهای بزرگ تولیدکننده فولاد ظرفیت مازاد آنها را برطرف کنند و یارانه‌ها و سایر سیاست‌های مخدوش‌کننده تجارت را که به بحران فولاد دامن زده‌اند رفع نمایند، فقط موج جدیدی برای واردات با تأثیرات مخرب برای تولیدکنندگان داخلی فولاد و کارگران آنها محسوب می‌شود.

فولادسازان آمریکایی در نامه خود نوشته‌اند: ما نباید تجربه دهه ۱۹۹۰ را تکرار کنیم، زمانی که شوک تقاضا در بحران مالی آسیا منجر به افزایش واردات فولاد از بسیاری از مناطق جهان شد و منجر به ورشکستگی گسترده صنعت فولاد و از دست دادن شغل شد.

/ پایان نوشتار

 

No Comments

Post A Comment