فلزات اساسی در بورس غوغا به پا کردند

فلزات اساسی در بورس غوغا به پا کردند

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان؛ امروز بازار سرمایه مانند چهارشنبه گذشته تخته گاز در مسیر صعود حرکت کرد و شیب‌های تند رشد را پشت سر گذاشت؛ به طوری که شاخص کل ۳۰ دقیقه پس از آغاز معاملات، به نقطه حمایتی که پیش از این صحبت ز آن بود یعنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسید و توانست آن را هم رد کند.

به گفته کارشناسان بازار سرمایه، با وجود اینکه بسیاری از سهم‌ها در این روزها سبزپوش هستند، هنوز حجم معاملات به میزان مطلوبی نرسیده و این مساله نشان دهنده بی‌ثبات بودن بازار است، یعنی این بازار ممکن است به هر بهانه‌ای، ریزش داشته باشد و علاوه بر این، عدم تثبیت نرخ ارز هم باعث شده است که تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاران سخت‌تر از قبل باشد.

امروز، شاخص کل بازار سرمایه از همان ابتدا با قدرت کار خود را آغاز کرد. با سبز شدن سهام اکثر شرکت‌ها در ابتدای معاملات، این شاخص به طور چشمگیری رشد کرد و ابتدا با شیبی بسیار تند حرکت خود را آغاز کرد و بعد با شیبی ملایم‌تر روند صعودی خود را حفظ کرد و در پایان معاملات شاهد رشد بیش از ۳۸ واحدی بود. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز یک لَگ ریزشی ۱۰۰ واحدی در میانه مسیر داشت، اما با قدرت رشد کرد و تا انتهای معاملات امروز، رکورد افزایش بیش از ۷ هزار واحدی را تجربه کرد.

در معاملات روز جاری، شاخص فلزات اساسی هم با پرتراکنش شدن سهم‌های این گروه، به اندازه خوبی بالا آمد. در ۱۵ دقیقه ابتدایی معاملات، این شاخص حدود ۲۶ هزار واحد رشد کرد و با ادامه روند معاملات، پایش را فراتر هم گذاشت و با بیش از ۳۵ هزار واحد افزایش تا پایان معاملات، خود را دوباره به مرز میلیونی شدن نزدیک کرد.

روی هم رفته، در لحظه بسته شدن معاملات (۱۲:۳۰ شنبه ۴ بهمن) شاخص کل بازار سرمایه ۳۸ هزار و ۹۲ واحد بالاتر آمد و توانست امروز قلاب خود را به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد گیر دهد. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۷ هزار و ۲۵۲ واحدی، افزایش ۱٫۶۷ درصدی را تجربه کرد و به ۴۴۰ هزار و ۳۸۳ واحد رسید و شاخص فلزات اساسی نیز با ۳۵ هزار و ۶۶۳ واحد رشد، در ارتفاع ۸۲۸ هزار و ۹۰۲ واحدی قرار گرفت.

امروز، نمادهای «کاما»، «ولپارس»، «ثبهساز»، «سیتا»، «ثامید»، «امین» و «وپست» فهرست پرتراکنش‌های بازار را تشکیل دادند تا ثابت کنند که امروز وضعیت شرکت‌های عمرانی کاملا مناسب بود. در کنار این سهم‌ها، نمادهای «پارسان»، «فولاد»، «فملی»، «شستا»، «کچاد»، «کگل» و «تاپیکو» نیز بیشترین تأثیر را روی رشد شاخص کل بازار داشتند.

نمادهای فولادی هم امروز همه سبز بودند به جز «فنورد». در میان فولادی‌های گروه فلزات اساسی، نمادهای «فولاد»، «فپنتا»، «فجر»، «فخوز» و «فولاژ» بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند و در کانه‌های فلزی هم دو نماد فولادی «کچاد» و «کگل» با استقبال خوبی مواجه شدند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment