واردات قراضه فولاد کره جنوبی به کمترین میزان در ۲۰ سال گذشته کاهش یافت

واردات قراضه فولاد کره جنوبی به کمترین میزان در ۲۰ سال گذشته کاهش یافت

ژیکال استیل؛ به‌گزارش فولادبان و به نقل از آرگوس مدیا؛ اطلاعات گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که واردات قراضه فولاد این کشور در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۳۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۴٫۳۹ میلیون تن رسیده است. این رقم کمترین میزان واردات قراضه فولاد کره جنوبی از سال ۲۰۰۰ تا کنون است.

واردات قراضه فولاد کره جنوبی در ماه دسامبر ۲۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته، اما نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۱۹ به میزان ۲۶ درصد کاهش یافته و به ۳۸۳،۹۸۵ تن رسیده است.

فولادسازان کره جنوبی در اوایل سال ۲۰۲۰ در میان تقاضای ضعیف فولاد در بازارهای داخلی و خارج از کشور، تولید خود را کاهش دادند. آنها بیشتر نیاز خود به قراضه را از بازار داخلی تأمین می‌کردند و خریدهای خارجی را کاهش ‌دادند. داده‌های انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که تولید فولاد خام کره جنوبی در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۰ با ۷٫۲ درصد کاهش به ۶۰٫۸ میلیون تن رسیده است.

در سال ۲۰۲۰، ژاپن همچنان بزرگترین صادرکننده قراضه آهن به کره جنوبی بود، اما حجم صادرات آن فقط سه‌چهارم سال ۲۰۱۹ با ۲٫۹۵ میلیون تن بود. واردات قراضه فولاد از ژاپن به کره جنوبی در ماه دسامبر نسبت به ماه نوامبر شتاب گرفت، اما نسبت به دسامبر سال ۲۰۱۹ تقریبا به میزان یک‌سوم کاهش یافت.

روسیه در سال ۲۰۲۰ با پشت سر گذاشتن آمریکا به دومین تأمین‌کننده بزرگ قراضه فولاد کره جنوبی تبدیل شد. کارخانه‌های کره جنوبی ضایعات روسی بیشتری را به دلیل کیفیت و قیمت مناسب آن وارد کردند.

واردات قراضه کره جنوبی از ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰ به ۴۹۶ هزار تن کاهش یافت، اما سال را با روند صعودی به پایان رساند و در ماه دسامبر نسبت به ماه نوامبر ۳۲۱ درصد شتاب گرفت.

واردات قراضه فولاد کره جنوبی از سایر کشورها در سال ۲۰۲۰ نیز نصف شد. کارخانه‌های کره‌ای در اواخر سال با افزایش تقاضای فولاد و جمع‌آوری قراضه داخلی قادر به تأمین نیازها نبودند و در بازار وارداتی کار می‌کردند. البته به نظر می‌رسد میزان واردات قراضه آهن به کره جنوبی در اوایل سال ۲۰۲۱ با افزایش تولید فولادسازان کره‌ای افزایش یابد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment