افزایش قیمت کویل نورد گرم در چین پس از کاهش موجودی انبارها

افزایش قیمت کویل نورد گرم در چین پس از کاهش موجودی انبارها

ژیکال استیل؛ به گزارش متال بولتن، در چین شرقی (بندر شانگهای) قیمت کویل نورد گرم در روز پنجشنبه به ۴ هزار و ۴۷۰ تا ۴ هزار و ۵۲۰ یوآن (۶۹۱ تا ۶۹۹ دلار) در هر تن رسید که افزایشی ۲۰ تا ۴۰ یوآنی را در هر تن نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد.

یک تاجر مستقر در شانگهای گفت که افزایش قیمت کویل نورد گرم تا حدودی به دلیل بهبود احساسات در بازار آتی پس از انتشار اخباری درباره کاهش موجودی‌های داخلی کویل نورد گرم بود.

یک موسسه مشاوره در زمینه فولاد روز پنجشنبه گزارش داد که موجودی کویل نورد گرم در سطح چین طی هفته گذشته ۴۴ هزار و ۵۰۰ تن کاهش یافته است. البته این موسسه مقدار دقیق موجودی کویل نورد گرم چین را ارائه نداد.

یک معامله‌گر مستقر در شانگهای در این باره گفت که کاهش موجودی کویل نورد گرم به دلیل گیر کردن محموله‌های فولادی در شمال چین در بندرها یا بزرگراه‌ها است. وی افزود که این مساله سبب شده است موجودی کویل نورد گرم در سراسر چین کاهش یابد، در حالی که تقاضا برای این محصول هنوز زیاد نشده است.

منطقه شمالی چین که شامل استان‌های جیلین و هبی است در هفته‌های اخیر با افزایش سریع موارد ابتلا به کرونا مواجه شده که منجر به سختگیری شدید و اجرای اقدامات قرنطینه‌ای و بازرسی در سراسر شهرها شده است.

بر اساس گزارش Fastmarkets، شاخص کویل گرم صادراتی چین در روز پنجشنبه به ۶۴۰٫۵۹ دلار در هر تن، به صورت فوب رسید که ۱٫۰۶ دلار افزایش را نسبت به روز قبل از آن نشان می‌دهد.

اگرچه شنیده شده است که دو کارخانه شمالی مستقر در چین قیمت ۶۲۳ تا ۶۳۵ دلار برای صادرات کویل نورد گرم SS400 را پذیرفته‌اند، اما معامله‌گران تاکید کردند که بیشتر کارخانه‌های بزرگ فقط قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن به صورت فوب را به عنوان پایین‌ترین سطح قبول می‌کنند.

حتی شنیده شده است که یک کارخانه بزرگ مستقر در شمال چین قیمت‌های کمتر از ۶۸۵ دلار در هر تن به صورت فوب برای کویل نورد گرم SS400 را نمی‌پذیرد، زیرا کویل نورد گرم را به قیمت ۷۰۰ دلار هر تن فوب به کره جنوبی صادر کرده است. فعالان بازار می‌گویند که این کارخانه برای صادرات عجله‌ای ندارد.

پیشنهادات کمی برای کویل نورد گرم SS400  در روز پنجشنبه شنیده شد، اما برخی خبرها هم از ارائه پیشنهاد برای کویل نورد گرم با قیمت ۶۵۰ تا ۶۷۵ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر ویتنام که معادل ۶۴۰ تا ۶۶۵ دلار در هر تن فوب چین است، به گوش رسید.

یک تاجر مقیم پکن هم عنوان کرد بیشتر همکاران وی در چند هفته آینده قیمت پیشنهادی خود را بالا نخواهند برد؛ چراکه آنها معتقدند تقاضا در زمستان ضعیف است و بسیاری از شرکت‌ها سرعت کار را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، شیوع مجدد کرونا در شمال چین باعث شده است که تقاضا برای محصولات فولادی در آنجا کاهش یابد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment