تولید فولاد خام ژاپن در سال ۲۰۲۰ به کمترین رقم در نیم‌قرن اخیر سقوط کرد

تولید فولاد خام ژاپن در سال ۲۰۲۰ به کمترین رقم در نیم‌قرن اخیر سقوط کرد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از خبرگزاری ژاپنی کیودو؛ فدراسیون آهن و فولاد ژاپن در همین زمینه اعلام کرد که تولید فولاد این کشور سال گذشته برای ششمین سال متوالی کاهش یافت و به ۸۳٫۱۹ میلیون تن رسید. حجم تولید فولاد ژاپن در سال ۲۰۲۰ کمترین رقم آن از سال ۱۹۶۹ (نیم‌قرن اخیر) بود.

تولید فولاد ژاپن در سه‌ماهه اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۲۰، حدود ۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافت و به ۲۱٫۹۹ میلیون تن رسید.

تولید فولاد ژاپن در دسامبر سال ۲۰۲۰ هم ۳٫۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافت و به ۷٫۵۳ میلیون تن رسید، که دهمین مرتبه کاهش ماهانه تولید فولاد ژاپن محسوب می‌شود، اگرچه نسبت به ماه نوامبر ۳٫۶ درصد افزایش داشت.

دو تولیدکننده برتر فولاد ژاپن یعنی شرکت‌های Nippon Steel Corp و JFE Steel برای مقابله با تقاضای کم ناشی از بیماری کرونا مجبور شدند که در دوره آوریل تا جولای سال گذشته چندین کوره بلند تولید فولاد خود را به طور موقت تعطیل کنند. اما فعالیت برخی کوره‌های این دو شرکت از ماه سپتامبر با شروع تقاضای صنعت خودرو از سر گرفته شد.

با این وجود، وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن ماه گذشته پیش‌بینی کرد که تولید فولاد خام این کشور در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲٫۵ درصد کاهش خواهد یافت، زیرا سایه همه‌گیری کرونا همچنان بر ساخت‌وساز و صنعت کشتی‌سازی در ژاگن سنگینی می‌کند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment