کاهش قیمت میلگرد در چین برای سومین هفته متوالی

کاهش قیمت میلگرد در چین برای سومین هفته متوالی

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، طبق اعلام موسسه مشاوره Mysteel ذخایر میلگرد در کارخانه‌ها و انبارهای معامله‌گران چین در ۲۸ ژانویه به ۸٫۹ میلیون تن رسید که ۱۵٫۹ درصد  بیشتر از هفته قبل بود، کل موجودی محصولات فولادی نیز در هفته اخیر ۱۷٫۹ میلیون تن بود.

فعال‌ترین قرارداد میلگرد در بورس اوراق بهادار شانگهای برای تحویل در ماه مه، با قیمت ۴۳۲۷ یوان (۶۷۳ دلار) به ازای هر تن به پایان رسید که ۰٫۶ درصد  نسبت به هفته قبل کاهش یافت.

قیمت کویل نورد گرم که در تولید ماشین‌آلات و لوازم خانگی استفاده می‌شود در هفته گذشته، ۲٫۱ درصد کاهش یافت و به ۴۳۹۰ یوان (۶۸۲ دلار) در هر تن رسید.

همچنین معاملات آتی فولاد ضدزنگ در بورس شانگهای برای تحویل در ماه مارس با ۰٫۲ درصد  افزایش به ۱۴هزار و ۲۶۰ یوان (۲۲۱۸ دلار) در هر تن رسید.

از سوی دیگر قیمت تمام مواد اولیه فولاد در معاملات روز جمعه بورس‌های چین کاهش یافت. قیمت سنگ آهن در معاملات آتی بورس کالای دالیان با کاهش ۲ درصدی به ۹۹۰ یوان (۱۵۴ دلار) در هر تن رسید. این در حالی است که روز پنجشنبه هم در بازار معاملات نقدی قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد با سقوط ۸٫۵ دلاری به ۱۵۹ دلار در هر تن رسیده بود.

طبق اعلام Mysteel، نرخ بهره‌برداری از ظرفیت در ۲۴۷ کوره بلند در سراسر چین از ۹۱٫۱۲ درصد در دو هفته قبل به ۹۰٫۵۳ درصد در هفته گذشته کاهش یافته است.

قیمت زغال‌سنگ کک‌شو در بورس دالیان با ۴ درصد افت به ۱۵۱۰ یوان (۲۳۵ دلار) در هر تن و قیمت کک با کاهش ۲٫۴ درصد  به ۲۵۵۴ یوان (۳۹۷ دلار) در هر تن رسید. برای این هفته، قیمت زغال‌سنگ کک‌شو و کک به ترتیب ۷ درصد و ۷٫۸ درصد کاهش یافت.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment