کاهش قیمت شمش فولاد CIS

کاهش قیمت شمش فولاد CIS

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از متال بولتن؛ Fastmarkets قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد را در روز جمعه ۱۵۸٫۵۴ دلار در هر تن، سی.اف.آر کینگدائو اعلام کرد، در حالی که هفته گذشته ۱۶۹٫۶۷ دلار بود. علت کاهش قیمت سنگ آهن در بازار چین، تقاضای ضعیف و برنامه کارخانه‌های چینی برای کاهش تولید فولاد خام بود.

قیمت قراضه فولادی HMS 1&2 (80:20 mix) مبدأ اروپای شمالی، در روز جمعه ۴۰۷٫۹۵ دلار در هر تن سی.اف.آر ترکیه بود، در حالی که یک هفته پیش ۴۳۲٫۶۱ دلار در هر تن بود. قیمت قراضه فولادی MS 1&2 (80:20 mix)، مبدأ ایالات‌متحده، هم در روز پنجشنبه ۴۱۳٫۱۴ دلار در هر تن سی.اف.آر ترکیه بود، در حالی که هفته قبل از آن ۴۳۷٫۸۰ دلار در هر تن قیمت داشت.

برخی از کارخانه‌های CIS که با عدم تقاضای خرید در بازارهای سنتی مواجه شده بودند، به بازار آسیا روی آوردند، اما قیمت‌ها در آنجا رقابتی نبوده است.

در جنوب شرقی آسیا، شمش فولاد صادراتی از حوضه دریای سیاه با قیمت ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر (معادل ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار فوب) عرضه شد در حالی که قیمت‌های پیشنهادی خریداران ۵۷۰ دلار در هر تن سی.اف.آر بود. در همان زمان، شنیده شد که چندین محموله شمش ویتنامی و اندونزیایی با قیمت حدود ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار به ازای هر تن به تایلند فروخته شده است.

یکی از منابع تجاری گفت: قیمت فعلی شمش دریای سیاه در هیچ کجا کار نمی‌کند. ترکیه تمایل به خرید شمش ندارد زیرا قیمت قراضه در حال کاهش است. مصر و الجزایر نیز به دلیل تعرفه‌های بالا علاقه‌ای به واردات شمش ندارند. آمریکای جنوبی ممکن است علاقه‌مند به واردات شمش باشد، اما نه شمش‌های ساده.

مشتریان ترکیه قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر (۵۳۵ دلار به ازای هر تن فوب) را برای شمش فولاد مبدأ CIS قابل معامله می‌دانند زیرا انتظار می‌رود قراضه به سمت پایین‌تر اصلاح شود، در حالی که مشتریان الجزایر و تونس ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر را برای معامله کردن اعلام کردند. شاخص روزانه شمش فولاد صادراتی CIS در روز جمعه ۵۴۶ دلار در هر تن، فوب دریای سیاه محاسبه شد، در حالی که روز قبل ۵۶۲ دلار بود.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment