ادامه روند سقوط در بازار سرمایه/ یک روز خونین دیگر برای فلزات اساسی

ادامه روند سقوط در بازار سرمایه/ یک روز خونین دیگر برای فلزات اساسی

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، بازار سرمایه همچنان در بحبوحه سقوط به سر می‌برد، چراکه شاخص کل بازار امروز هم روی ریل نزولی قرار داشت و بسیاری از سهم‌ها افت قیمت شدیدی را تجربه کردند. همچنین امروز که با توجه به جلسات فولادی مسئولان بورس و وزارت صمت می‌تواند روزی سرنوشت‌ساز برای بازار فولاد باشد، بازهم شاهد افت قیمت سهام در اکثر سهم‌های بنیادی از جلمه فلزات اساسی بودیم.

بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه بر این عقیده‌اند که مشخص نبودن آینده قیمت ارز و همچنین پیروی نکردن بازار از وضعیت بنیادی شرکت‌ها و البته عملکرد سهامداران از روی هیجان و ترس از جمله عواملی است که باعث شده این روزها بازار سرمایه کف‌های حمایتی را یکی پس از دیگری از دست بدهد.

امروز شاخص کل بازار کار خود را از همان اولین معامله با  فشار عرضه آغاز کرد و در نهایت هم قرمز هم بسته شد. این شاخص با شیبی تند سقوط کرد و تا انتهای بازار مرز ۳۷ هزار واحد سقوط را هم رد کرد. در روز جاری همچنین با اینکه برخی سهم‌های کوچک در بازار مثبت بودند، بازهم شاخص هم‌وزن نتوانست رشد کند و همانند نماگر اصلی بورس روی ریل نزولی قرار داشت و در مجموع بیش از ۷ هزار واحد افت کرد.

علاوه بر این، با اینکه امروز جلسات سرنوشت‌سازی در سازمان بورس و وزارت صمت برای تعیین تکلیف شرایط عرضه محصولات فولادی در بورس کالا برگزار شد، فلزات اساسی هم روز خوبی را تجربه نکردند و در نهایت، شاخص این گروه مهم در بازار سرمایه بیش از از روز چهارشنبه ۳۰ هزار واحد پایین‌تر آمد.

در کل، شاخص کل تالار شیشه‌ای در زمان بسته شدن معاملات (۱۲:۳۰ شنبه ۱۸ بهمن)، ۳۷ هزار و ۶۲۴ واحد پایین آمد و به یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۳۸۶ واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز ۷ هزار و ۲۹ واحد افت کرد و روی رقم ۴۱۶ هزار و ۱۱۹ هزار واحد ایستاد و شاخص فلزات اساسی هم ۳۰ هزار و ۶۴ واحد ریخت و رقم ۷۴۹ هزار و ۳۳۱ واحد را نشان داد.

در معاملات روز جاری، نمادهای «غزر»، «فملی»، «خساپا»، «فولاد»، «کلوند»، «سیتا» و «شپنا» بیشترین تراکنش را در بازار سرمایه داشتند و نمادهای «فارس»، «فولاد»، «فملی»، «شستا»، «کگل»، «کچاد» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر را روی افت شاخص کل گذاشتند.

امروز روز خوبی برای فولادی‌های بازار سرمایه نبود. در حالی که نماد «فنورد» جزو سبزپوش‌های بازار بود، نمادهای اصلی فولادی بورس مانند «فولاد»، «فخوز» و «فخاس» افت قیمت شدیدی را تجربه کردند. علاوه بر این، دو نماد معدنی «کگل» و «کچاد» هم از قرمزپوشان بازار بودند و نماد «ذوب» در فرابورس هم نزدیک ۵ درصد منفی شد.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment