نسخه مجلس برای تعادل بازار فولاد، عرضه کل آن در بورس و تسهیل صادرات است

نسخه مجلس برای تعادل بازار فولاد، عرضه کل آن در بورس و تسهیل صادرات است

ژیکال استیل؛ به گزارش کالا خبر، کمال علیپور خنکداری اظهار داشت: در شرایطی که روند تولید فولاد در کشور مطلوب است، اما اوضاع بازار محصولات زنجیره فولاد، به دلیل عدم شفافیت در بخش‌هایی از بازار باعث شد بعضا برخی شرکت‌ها از شرایط سواستفاده کنند.

این نماینده مجلس گفت: نگاه کلی و راه حل مجلس برای تعادل بخشی بازار فولاد این است که همه فولاد تولیدی در بورس کالا عرضه شده و شرایط برای صادرات مازاد داخل نیز تسهیل شود.

به گفته علیپور خنکداری، عرضه کامل فولاد در بورس کالا به معنای حاکم شدن شفافیت و امکان نظارت در کل بازار است که این اقدام به بسیاری از نابسامانی‌ها پایان می‌دهد.

نائب رئیس کمیسیون عمران در ادامه در خصوص عدم عرضه محصولات برخی شرکت‌های خصوصی در بورس کالا گفت: شفافیت باید برای همه شرکت‌ها اعم از دولتی و خصوصی رعایت شود و با ورود کل زنجیره فولاد به بورس کالا، نظارت دقیق بر عملکرد این دسته شرکت‌ها نیز انجام خواهد شد.

علیپور خنکداری در پایان گفت: برخی تولیدکنندگان بر لزوم صادرات محصولات تاکید دارند که این موضوع مورد تایید است که باید پس از تامین نیاز داخل و اطمینان تولیدکنندگان از تامین مواد اولیه، صادرات به شیوه‌ای مطلوب انجام شود.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment