صادرات سنگ آهن برزیل به چین رکورد زد

صادرات سنگ آهن برزیل به چین رکورد زد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، شرکت معدنی Vale برزیل اعلام کرد که پیش‌بینی می‌کند امسال ظرفیت تولید سنگ آهن ۳۵۰ میلیون تن را داشته باشد که نسبت به سال قبل ۸٫۷ افزایش داشته است.

با بازگشت عملیات متوقف‌شده در معادن Vargem Grande، Timbopeba و Alegria این شرکت، در سال ۲۰۲۰ ۳۰۰٫۴ میلیون تن سنگ آهن تولید کرد. البته فروش سنگ آهن Vale در طول سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۲۵۴٫۸ میلیون تن بود که ۵٫۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داشت.

تولید و فروش Vale در سه‌ماهه آخر سال گذشته به ترتیب ۷٫۹ و ۶٫۳ درصد افزایش داشته است. میزان فروش به چین طی ماه‌های اکتبر تا دسامبر به ۶۴ میلیون تن رسید و با ثبت رکوردی جدید ۱۰٫۳ درصد افزایش داشت.

البته مجموعا صادرات سنگ آهن برزیل در سال گذشته به کمترین حد در هفت سال گذشته رسید، اگرچه صادرات به چین ۱۴ درصد افزایش یافت و رقم ۲۴۷ میلیون تن را ثبت کرد.

شرکت معدنی Vale انتظار دارد در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، به میزان ۱۷ میلیون تن از ظرفیت عملیاتی معدن Brucutu را بازگرداند که تقریبا ۳۵ درصد از کل ظرفیت احیاشده آن را تشکیل می‌دهد.

تولید گندله این شرکت هم در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ حدود ۲۴٫۴ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش یافت و به ۷٫۱ میلیون تن رسید.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment