تایید تعرفه‌های فولادی ترامپ در دادگاه آمریکایی

تایید تعرفه‌های فولادی ترامپ در دادگاه آمریکایی

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از رویترز؛ دادگاه تجارت بین‌الملل ایالات متحده، تعرفه‌های امنیت ملی که توسط رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ در مورد واردات فولاد وضع شده بود را تایید و شکوائیه واردکنندگان فولاد در این زمینه را رد کرد.

سه قاضی دادگاه فدرال در نیویورک تاکید کردند که وزارت بازرگانی و ترامپ به طور صحیح قانون تجارت دوران جنگ سرد را در وضع تعرفه‌های فولاد اعمال کردند.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ تعرفه ۲۵ درصدی برای فولاد وارداتی از اکثر کشورها وضع کرد، با این استدلال که این حمایت‌ها برای امنیت ملی و تولید داخلی آمریکا ضروری است.

او به بخش ۲۳۲ قانون تجارت ۱۹۶۲ استناد کرد که به رئیس‌جمهور اجازه می‌دهد واردات کالاهای مهم برای امنیت ملی را محدود کند.

شرکت Universal Steel Products Inc که واردکننده فولاد در نیوجرسی است، در دادگاه شکایت کرده بود که روند قانونی اعمال‌شده برای اعمال تعرفه‌ها «از نظر رویه‌ای» ناکافی است و تاریخ انقضا را مشخص نمی‌کند و ترامپ در اعمال تعرفه‌ها روی فولاد و آلومینیوم که محصولات کالایی هستند، از اختیارات خود فراتر رفته است.

اما قضات با این شکایت مخالفت و اعلام کردند که در بخش ۲۳۲ به رئیس‌جمهور اجازه داده‌شده تا ارزیابی کند که آیا واردات امنیت ملی را تهدید می‌کند.

موسسه آهن و فولاد آمریکا که نماینده فولادسازان است و گروه‌های صنعتی از این تصمیم استقبال کردند. این گروه‌ها از جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده هم خواسته‌اند تا تعرفه واردات فولاد را حفظ کند تا از این صنعت در برابر سیل تولید بیش از حد جهانی که بیشتر در چین قرار دارد محافظت کند.

کوین دمپسی، رئیس موسسه آهن و فولاد آمریکا هم گفت: «رئیس‌جمهور بایدن به اهمیت رسیدگی به ظرفیت مازاد جهانی اعتراف کرد و من فکر می‌کنم که او درک می‌کند که این تعرفه‌ها برای امنیت ملی مهم هستند.»

بایدن اعلام کرده است که احتمالا تعرفه‌های فولاد را حفظ خواهد کرد.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment