استنلس استیل چیست؟

استنلس استیل چیست؟

استنلس استیل چیست ؟

به گروهی از آلیاژها با پایه آهنی گفته می شود که در مقابل هوا و رطوبت لکه نشده و زنگ نمیزند ، به طور کلی اگر میزان کروم فولاد از 11 ٪ بیشتر باشد آن را استنلس استیل می نامند.

در استنلس استیل هر چه میزان کروم بیشتری در فولاد باشد درصد رویینگی کاهش می یابد و مقاومت به خوردگی آن افزایش می یابد. رویینگی وضعیتی موقتی و ناپایدار از استنلس استیل می باشد زیرا به عواملی مانند درجه حرارت، نوع و غلظت محیط خورندگی و … ربط دارد.

استنلس استیل به دلیل شکل گرفتن یک لایه غیر فعال بر روی سطحشان که به شدت به ماده زیرین آنها پیوند خورده است از تماس بیشتر ماده به محیط اطراف جلوگیری میکند که این خاصیت باعث ضد زنگ زدگی میباشد. در صورتی که خراشی بر روی فولاد ایجاد شود و این لایه از بین برود فولاد میتواند خودش را ترمیم کند به طوریکه کروم موجود در فولاد سریعا اکسید شده و ناحیه صدمه دیده را ترمیم میکند.

گروه بندی استنلس استیل

گرید های متفاوتی از استنلس استیل در بازار موجود میباشد که در زمینه های متعددی از آنها استفاده میشود، این گرید ها به صورت کلی در 5 گروه اصلی زیر قرار میگیرند که به طور مختصر به این گروه بندی میپردازیم.

  • گروه فریتی

استنلس استیل های فریتی حاوی 11-19 درصد کروم بوده و تقریبا بدون عنصر گران قیمت نیکل هستند و خاصیت مغناطیسی دارند. به همین علت نسبت به گروه های دیگر قیمت پایین تری دارند. استحکام مکانیکی استنلس استیل فریتی در مقایسه با فولادهای کربنی کم کربن بالاتر بوده ولی چکش خواری و فرم پذیری آنها کمتر ولی در حد مناسب است. استیل های فریتی با عملیات حرارتی سخت نمی شوند اما از طریق کار سرد مستحکم می شوند.

استنلس استیل های فریتی با کروم کم حدود 11٪ دارای مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون حداقل بوده ولی به دلیل سهولت تولید و قیمت پایین در مواردی که به مقاومت خوردگی کم نیازمند باشند کاربرد زیادی دارند.

  • گروه آستنیتی

این گروه نسبت به گروه های دیگر استنلس استیل از مقاومت خوردگی بیشتری برخوردار می باشد، در نتیجه کاربرد بیشتری هم دارا میباشند و از پر استفاده ترین فولاد های ضدزنگ هستند.

آستنیت از سری آلیاژهایی می باشد که حداقل حاوی 18 ٪ کروم و 8٪ نیکل است. این مقدار نیکل حداقل مقدار نیکلی است که باید به استیل با 18درصد کروم افزوده شود تا فریت به آستنیت تبدیل شود. معروفترین عضو این گروه آلیاژ 304 است که حدود 60درصد تولیدات استنلس استیل جهان از این نوع می باشد.

 

  • گروه مارتنزیتی

این گروه کربن نسبتا بالایی نسبت به استنلس استیل های دیگر دارند و درصد کروم آلیاژهای مارتنزیتی 12تا 18 درصد است. از خاصیت های گروه مارتنزیتی مغناطیسی بودن است و در اصطلاح بگیر هستند و همچنین از طریق عملیات حرارتی سخت می شوند.

در گرید های مارتنزیتی مقاومت به خوردگی نسبت به بسیاری از گریدهای گروهای آستنیتی و فریتی کمتر بوده و به صورت کلی در حد متوسط می باشد. به عنوان مثال بیشتر در ساخت چاقوهای خانگی کاربرد دارد.

گروه رسوب سختی شونده

این گروه معمولا بین 10تا30درصد کروم دارند و دارای مقدار نیکل متغییری می باشند. این نوع استنلس استیل همانند نوع مارتنزیتی توسط عملیات حرارتی سخت می شوند و بدون کاهش چشم گیری در مقاومت به خوردگی دارای استحکام مکانیکی بالایی هستند.

گروه داپلکس (دوفازی)

استنلس استیل های داپلکس از مقاومت به خوردگی بالا و خاصیت مغناطیسی برخوردارند. این گروه به دلیل داشتن کروم نسبتا بالا بین 18تا28درصد و نیکل پایین دارای این خاصیت میباشند. در واقع دارای ترکیبی از خواص مثبت آستنیتی و فریتی با هم است ، میزان نیکل پایین تر داپلکس ها قیمت آنها را متعادل تر می سازد.

No Comments

Post A Comment