رشد ۱۳ درصدی تقاضای فولاد در اتحادیه اروپا و انگلستان در سال ۲۰۲۱

رشد ۱۳ درصدی تقاضای فولاد در اتحادیه اروپا و انگلستان در سال ۲۰۲۱

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، آکسل اگرت، مدیرکل یوروفر در این زمینه گفت: سال ۲۰۲۰ احتمالا یکی از بدترین سال‌های ثبت شده برای صنعت فولاد خواهد بود، حتی اگر در سه‌ماهه چهارم شاهد ارقام مثبتی باشیم.

انجمن فولاد اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد مصرف آشکار فولاد برای ۲۷ عضو اتحادیه اروپا به‌علاوه انگلستان در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰ به ۳۲٫۸ میلیون تن رسید که بهبود ۲۵درصد نسبت به سه‌ماهه دوم نشان می‌دهد.

شاخص مصرف ظاهری فولاد میزان تولید فولاد به‌علاوه واردات خالص منهای صادرات خالص را اندازه‌گیری می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود که میزان مصرف ظاهری فولاد در اروپا در سال گذشته ۱۳درصد کاهش یافته باشد و این در حالی است که امسال احتمالا با رشد ۱۳٫۳ درصد به ۱۵۲ میلیون تن باز خواهد گشت، اما این میزان هنوز هم ۲ میلیون تن زیر سطح ۲۰۱۹ است.

پیش‌بینی ۲۰۲۱ یوروفر از مصرف فولاد اروپا شامل انگلستان هم می‌شود، با این که این کشور اتحادیه اروپا را ترک کرد اما در یک دوره انتقال برای بقیه سال گذشته در بازار واحد باقی ماند.

الساندرو سیامارلی، مدیر تجزیه و تحلیل بازار، به رویترز گفت پس از گزارش داده‌های سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ ، یوروفر انگلستان را از محاسبات خود حذف می‌کند و در مجموعه داده‌ها تجدیدنظر می‌کند.

انجمن یوروفر از اتحادیه اروپا خواسته تا با حمایت مالی از بخش فولاد، آن را در تحقق هدف اتحادیه اروپا برای صفر کردن تولید آلایندگی تا سال ۲۰۵۰ تقویت کند.

بخش فولاد اروپا در سال گذشته به دلیل رکود در بخش تولید اتحادیه اروپا، تنش‌های تجاری و عدم اطمینان در مورد خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، در شرایط سختی قرار داشت.

یوروفر افزوده است که واردات محصولات فولادی از کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا در سه‌ماهه سوم ۲۵٫۴ درصد کاهش یافته است.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment