احتمال تداوم رشد نرخ شمش فولاد CIS

احتمال تداوم رشد نرخ شمش فولاد CIS

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از متال بولتن؛ شاخص روزانه Fastmarkets برای قراضه فولاد، HMS1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) مبدأ اروپای شمالی، سی.اف.آر ترکیه در روز پنجشنبه ۱۱ فوریه ۱۳٫۵۳ دلار در هر تن افزایش یافت و به ۴۰۵٫۲۰ دلار در هر تن رسید، در حالی که شاخص روزانه قراضه فولاد مبدأ ایالات متحده، سی.اف.آر ترکیه نیز ۴۰۹٫۵۷ دلار در هر تن محاسبه شد که ۱۳٫۵۳ دلار در هر تن افزایش را نسبت به روز گذشته نشان می‌داد.

پیشنهادات رسمی شمش فولاد از طرف کشورهای CIS در پایان هفته گذشته کم بود و کارخانه‌ها در آن مدت بیشتر مشغول ارزیابی وضعیت بازار بودند.

البته در اواخر هفته گذشته برخی تولیدکنندگان پیشنهادات قیمتی خود را بالاتر از ۵۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه اعلام کردند که از ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن فوب که در اوایل آن هفته شنیده شد، به مراتب بالاتر بود.

یکی از معامله‌گران درباره آخرین وضعیت نرخ شمش فولاد CIS گفت که قیمت ۵۵۰ دلار در هر تن فوب حداقل سطح پیشنهاد این روزهاست.

یک منبع مطلع در میان تولیدکنندگان شمش هم با پیش‌بینی این که قیمت‌ها می‌توانند در عرض یک هفته به ۵۵۰ تا ۵۷۰ دلار در هر تن برسند، تاکید کرد که انتظار دارد نرخ شمش فولاد منطقه CIS همچنان رشد کند.

البته برخی فعالان بازار، نگاه مثبتی به پایان تعطیلات یک هفته‌ای سال نو در چین یعنی بازه زمانی ۱۱ فوریه تا ۱۷ فوریه دارند؛ بخصوص که در روزهای اخیر منابع طرف خریدار در ارزیابی وضعیت بازار عمدتا ساکت بوده‌اند و هیچ شرکتی پیشنهاد خریدی نداشته است.

یک منبع تجاری قیمت قابل معامله برای شمش فولاد مبدأ CIS را ۵۴۰ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه ارزیابی کرد، در حالی که دو نفر دیگر به ۵۴۵ دلار برای هر تن فوب اشاره کردند.

محاسبه Fastmarkets از شاخص روزانه شمش فولاد صادراتی CIS فوب دریای سیاه نیز در روز جمعه به ۵۴۵ دلار به ازای هر تن رسید که ۱۵ دلار در هر تن نسبت به روز پنجشنبه افزایش داشت.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment