اروپا بر فولاد ضدزنگ وارداتی از هند و اندونزی تعرفه وضع می‌کند

اروپا بر فولاد ضدزنگ وارداتی از هند و اندونزی تعرفه وضع می‌کند

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از متال بولتن؛ کمیسیون اروپا روز چهارشنبه ۱۷ فوریه در نشریه رسمی اتحادیه اروپا، پیگیری وضع اقدامات ضدیارانه‌ای علیه واردات فولاد ضدزنگ نورد سرد از هند و اندونزی را ثبت کرد.

روند رسیدگی به این موضوع به دنبال شکایتی است که توسط انجمن فولاد اروپا (یوروفر) در ۴ ژانویه به نمایندگی از صنعت فولاد ضدزنگ در اتحادیه اروپا ثبت شد.

به گفته یوروفر، اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ۱۰۹ هزار و ۸۹۲ تن ورق فولاد ضدزنگ نورد سرد از اندونزی وارد کرد که بالاترین رقم ثبت شده در سال‌های اخیر است و نسبت به رقم  ۷۶ هزرا و ۸۴۱ تن در سال ۲۰۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

اما واردات ورق فولاد ضدزنگ نورد سرد اروپا از هند در سال گذشته میلادی ۹۵ هزار و ۲۹۹ تن بود که کمترین رقم از سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود و نسبت به رقم ۱۰۵ هزار و ۷۲۵ تن واردات در سال ۲۰۱۹ کاهش محسوسی داشته است.

محصولات فولادی مورد بررسی محصولات نورد تخت از جنس ضدزنگ هستند که بیشتر از نورد سرد، کاری روی آنها انجام نشده و منشأ آنها هند و اندونزی است.

تحقیقات مربوط به یارانه و خسارت وارده، دوره زمانی یک جولای ۲۰۱۹ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ را پوشش می‌دهد.

اتحادیه اروپا در تاریخ ۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ تحقیقات ضد یارانه‌ای در مورد واردات فولاد ضدزنگ نورد سرد از اندونزی و چین را به دنبال پس گرفتن شکایت اولیه از سوی یوروفر متوقف کرده بود. این پرونده در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده بود.

در اکتبر سال گذشته، اتحادیه اروپا برای واردات محصولات فولاد ضدزنگ نورد گرم از اندونزی، چین و تایوان عوارض قطعی ضددامپینگ تعیین کرد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment