نوسان قیمت مواد اولیه فولاد در چین

نوسان قیمت مواد اولیه فولاد در چین

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، علت کاهش نرخ زغال‌سنگ کک‌شو و کک این بود که برخی از کارخانه‌ها به دلیل محدودیت حاشیه سود فولاد در چین سعی در کاهش قیمت خرید مواد اولیه تولید فولاد دارند.

شرکت دولتی Sinosteel در یادداشتی در این باره نوشت: توزیع نامتعادل سود، انگیزه اصلی تولیدکنندگان فولاد برای کاهش قیمت کک است. در هفته گذشته سود کارخانه‌های نمونه کک‌سازی در بالاترین سطح تاریخی بود، در حالی که هزینه مواد اولیه کوره‌های بلند در حال افزایش است.

قیمت فعال‌ترین معاملات آتی زغال‌سنگ کک‌شو برای تحویل در ماه مه،۵٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵۰۱ یوان (۲۳۲٫۲۳ دلار) در هر تن در اوایل معاملات بورس دالیان در روز دوشنبه رسید. قیمت معاملات آتی کک هم با ۳٫۷ درصد کاهش به ۲۶۲۳ یوان در هر تن رسید.

در عین حال قیمت معاملات آتی سنگ‌آهن در بورس دالیان به امید تقاضای پس از تعطیلات افزایش یافت؛ به نحوی که قیمت سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصد در روز جمعه ۱۷۳ دلار در هر تن بود و در روز دوشنبه رقمی بالاتر از این نرخ را ثبت کرد.

در عین حال قیمت فولاد در بورس کالای بندر شانگهای رشد کرد. قیمت میلگرد ساختمانی با بیشترین معاملات ۱٫۹درصد افزایش یافت و به ۴۶۱۷ یوان در هر تن رسید. قیمت کویل نورد گرم که در بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود، با جهش ۳٫۱درصدی به ۴۸۴۳ یوان در هر تن رسید. نرخ معاملات آتی فولاد ضدزنگ برای تحویل آوریل هم ۳٫۵ درصد افزایش یافت و به ۱۵،۶۲۵ یوان در هر تن رسید.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment