سقوط قیمت سنگ آهن بر اثر آلودگی هوا در تانگشان

سقوط قیمت سنگ آهن بر اثر آلودگی هوا در تانگشان

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، دولت محلی تانگشان در بیانیه‌ای اعلام کرده  است که تولید در کارخانه‌های فولاد و کک‌سازی در تانگشان از ۲۳ فوریه بر اثر آلودگی شدید سنگ آهن محدود خواهد شد، در حالی که تولیدکنندگان نورد گرم و نورد سرد می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

قیمت معاملات آتی سنگ آهن در بورس کالای دالیان، برای تحویل در ماه مه، با کاهش ۲٫۹ درصدی به یک هزار و ۱۰۷ یوآن (۱۷۱٫۳۴ دلار) در هر تن رسید. به این ترتیب قیمت سنگ آهن در طول روز سه‌شنبه ۳٫۵ درصد کاهش یافت که بزرگترین افت روزانه از ۲ فوریه محسوب می‌شود.

در روز سه‌شنبه قیمت سایر مواد اولیه فولاد نیز با افت نسبتا شدیدی مواجه شد و زغال‌سنگ کک ۴٫۴ درصد کاهش یافت و به یک هزار و ۴۶۲ یوآن در هر تن رسید و کک نیز با ریزش ۳٫۴ درصدی به ۲ هزار و ۵۷۴ یوآن در هر تن نزدیک شد.

قیمت میلگرد ساختمانی در بورس فلزات شانگهای نیز با ۰٫۷ درصد کاهش به ۴ هزار و ۵۵۲ یوآن در هر تن و نرخ فولاد ضدزنگ با ۰٫۵ درصد افت به ۱۵ هزار و ۳۳۰ یوآن به ازای هر تن رسید.

کویل نورد گرم که در ساخت اتومبیل‌ها و لوازم خانگی استفاده می‌شود، تنها سودآور بازار آهن در روز سه‌شنبه بود که روند صعودی داشت و نرخ آن در روز سه‌شنبه در بورس فلزات شانگهای به ۴ هزار و ۷۴۵ یوآن در هر تن رسید.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment