افزایش سرمایه ذوب آهن در شرایط مثبت بازار انجام می‌شود

افزایش سرمایه ذوب آهن در شرایط مثبت بازار انجام می‌شود

ژیکال استیل؛ به گزارش تسنیم، منصور یزدی‌زاده ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: ما به دنبال طی کردن روند منطقی افزایش سرمایه هستیم و با توجه به این که شرکت ذوب آهن اصفهان به سوددهی رسیده است و دیگر زیان انباشته‌ای ندارد، به همین دلیل قیمت سهام این شرکت بسیار بالاتر از قیمت کنونی آن است و از این رو، سهامداران نباید به صورت هیجانی معاملات خود را انجام دهند.

وی با بیان این که پیش از این اتفاقاتی درباره قیمت‌گذاری فولاد و … در بورس کالا رخ داد که بر شرایط کلی بازار سرمایه تاثیر گذاشت، ادامه داد: در حال حاضر این مسائل برطرف شده است و شرکت ذوب آهن اصفهان هم نه تنها در بخش ریل، بلکه در تولید و صادرات فولاد برنامه‌های رو به رشد خود را پیش می‌برد.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با تاکید بر این که آغاز سودسازی شرکت ذوب آهن آینده روشنی را رقم خواهد زد، تصریح کرد: در شرایط کنونی معاملات سهام شرکت ذوب آهن اصفهان بر مبنای وضعیت بازار انجام می شود، اما از آنجایی که قیمت دلار در حال حاضر کاهش نیافته است و پیش‌بینی‌ها مربوط به روند نزولی قیمت ارز باعث شده بود فضای روانی بورس منفی شود، اما واقعیت این است که در این مقطع قیمت ارز تا حدود ۲۰ هزار تومان بیشتر کاهش پیدا نمی‌کند. از طرف دیگر گزارش‌های ماهانه حکایت از روند رو به رشد تولید و فروش است.

یزدی‌زاده با تاکید بر این که رئیس مجلس به دنبال اصلاح رویه موجود در بورس است، عنوان کرد: در حال حاضر من مطلع هستم که رئیس مجلس نگاه مثبتی به بازار سرمایه دارد و شخصا به دنبال اصلاح مشکلات کنونی بازار است، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که در آینده روند بازار صعودی می‌شود و قیمت سهام ذوب آهن هم که هم‌اکنون بسیار پایین‌تر از نرخ واقعی آن است، واقعی می‌شود.

وی با بیان این که سازمان تامین اجتماعی به عنوان سهامدار عمده ذوب آهن پیگیر افزایش سرمایه است، گفت: با توجه به اینکه مطالبات سازمان تامین اجتماعی از محل بند تبصره ۵ حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان است و این مطالبات به صورت تسویه‌نشده وارد افزایش سرمایه می‌شود و در شرایط کنونی افزایش سرمایه مرحله آخر را طی می کند و در حال تامین تضامین برای اجرای افزایش سرمایه هستیم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در پایان تاکید کرد: وقتی ۲ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داده می‌شود، این کار باید در شرایطی انجام شود که روند بازار مثبت است، زیرا این افزایش سرمایه با هزینه‌کرد همراه است و به همین دلیل روال کارها انجام خواهد شد و در فرصت مناسب این افزایش سرمایه اجرا می‌شود، البته احتمال این که این کار قبل از شروع سال جدید هم انجام شود، وجود دارد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment