رونق اکتشاف سنگ آهن در استرالیا همچنان ادامه دارد

رونق اکتشاف سنگ آهن در استرالیا همچنان ادامه دارد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، مخارج اکتشاف سنگ آهن در استرالیا در طی ماه‌های اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۲۰ نزدیک به بالاترین سطح شش ساله باقی مانده است، اگرچه اکتشافات زغال سنگ با ممنوعیت واردات چین و عدم اطمینان از تقاضای میان‌مدت در مواجهه با تغییرات آب و هوایی، دچار رکود شده بود.
داده‌های اداره آمار استرالیا نشان می‌دهد که در سه‌ماهه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ کل هزینه‌های اکتشاف مواد معدنی استرالیا ۲٫۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش یافته و به ۷۵۴ میلیون دلار استرالیا (۵۸۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده که ناشی از هزینه‌های بیشتر برای اکتشاف سنگ آهن، فلزات اساسی و طلا در این کشور است.
هزینه‌های اکتشاف سنگ‌آهن در استرالیا از ۱۱۱ میلیون دلار در ماه‌های جولای تا سپتامبر اندکی کاهش یافت و در اکتبر تا دسامبر به ۱۱۰٫۶ میلیون دلار رسید، اما نسبت به اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۹ که ۸۴٫۶ میلیون دلار بود، رشد محسوسی کرده است. سه ماهه آخر و سه ماهه اول هر سال در استرالیا اغلب به دلیل بارندگی‌ها هزینه‌های اکتشاف کاهش می‌یابد.
شرکت‌های استخراج سنگ آهن استرالیا طی دو سال گذشته هزینه‌های خود را در زمینه اکتشاف از کمترین میزان ۵۰٫۱ میلیون دلار استرالیا در ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۱۸ به طور مرتب افزایش داده‌اند. البته همچنان کل هزینه‌ها کمتر از بالاترین میزان ۳۳۶٫۲ میلیون دلار استرالیا در دوره آوریل تا ژوئن ۲۰۱۲ است که شرکت‌های استخراج سنگ آهن در غرب استرالیا در حال سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های جدید برای تغذیه صنعت رو به رشد تولید فولاد چین بودند.
این شرکت‌ها بر افزایش فزاینده ظرفیت از طریق بهبود بهره‌وری و توسعه معادن جدید برای جایگزینی تولید موجود تمرکز دارند؛ اما شرکت‌های کوچک‌تر استخراج سنگ آهن در حال کشف فرصت‌ها در سراسر استرالیا هستند.
این در حالی است که هزینه‌های اکتشاف سنگ‌آهن استرالیا از ۳۴۹٫۶ میلیون دلار در ۲۰۱۹ و ۳۰۰٫۹ میلیون دلار در ۲۰۱۸ به ۳۹۵٫۵ میلیون دلار استرالیا در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment