کمبود فولاد در اروپا قیمت‌ها را بالا برد

کمبود فولاد در اروپا قیمت‌ها را بالا برد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از متال بولتن؛ فعالان بازار به Fastmarkets گفتند تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان نهایی و توزیع‌کنندگان فولاد، زیاد شده است. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای ورق گالوانیزه گرم در شمال اروپا، در هفته گذشته ۸۵۰ تا ۸۷۰ یورو (۱۰۳۳تا ۱۰۵۸ دلار) به ازای هر تن بود، در حالی که یک هفته قبل از آن ۸۵۰ تا ۸۶۰ یورو برای هر تن بود.

ارزیابی بر اساس قیمت‌های قابل دستیابی و معاملات شنیده‌شده در بازار انجام شده است. برخی منابع همچنین گفتند که خریداران ممکن است به زودی مجبور به پرداخت حدود ۸۷۰ تا ۸۸۰ یورو برای تضمین سفارشات خود بپردازند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای ورق گالوانیزه گرم در جنوب اروپا هم در هفته گذشته ۸۲۰ تا ۸۴۰ یورو به ازای هر تن بود که نسبت به یک هفته قبل از آن ۱۰ یورو افزایش داشت.

فضای مثبت در بازار فولاد اروپا با توجه کمبود مواد اولیه و بهبود قیمت‌های بین‌المللی و همچنین تقاضای رو به افزایش از سوی مصرف‌کنندگان نهایی و توزیع‌کنندگان فولاد، پشتیبانی می‌شود.

گزارش شده است که نوردکاران فولادی در جنوب و شمال اتحادیه اروپا حجم محدودی مواد اولیه را برای اواخر سه‌ماهه دوم در دسترس دارند و به همین دلیل تأمین مواد اولیه سه‌ماهه سوم را آغاز کرده‌اند.

با این حال، برخی از فعالان بازار فکر می‌کنند که اگر تولیدکنندگان خودرو در اروپا مجبور به کاهش تولید به دلیل کمبود تراشه‌های رایانه‌ای شوند احتمال دارد فضای مثبت موجود در بازار فولاد معکوس شود.

تقاضای زیاد از بخش خودرو عامل اصلی افزایش قیمت کویل نورد گرم در اروپا در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ و آغاز سال ۲۰۲۱ بود. اتحادیه تولیدکنندگان اتومبیل اروپا (ACEA) هم اعلام کرده است که فروش اتومبیل‌های سواری در اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment