صنایع اروپا خواستار عدم تمدید محدودیت‌های واردات فولاد شدند

صنایع اروپا خواستار عدم تمدید محدودیت‌های واردات فولاد شدند

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، در پاسخ به اعلامیه اخیر کمیسیون اروپا مبنی بر بررسی اقدامات حمایتی در مورد فولاد که از سال ۲۰۱۸ به بعد اجرا شده، ائتلافی از مصرف‌کنندگان پایین‌دست فولاد از کمیسیون اروپا خواستند اقدامات مذکور را بیش از تاریخ انقضا در ژوئن امسال تمدید نکند.
در اطلاعیه این ائتلاف آمده است:‌ در حالی که بیماری همه‌گیری کرونا به شدت فعالیت تولیدی را در تمام بخش‌های اروپا در طول سال ۲۰۲۰ تحت تأثیر قرار داده است، اکنون سطح تولید در حال افزایش است و انتظار می‌رود با بهبود اقتصاد در طی سال ۲۰۲۱، این روند ادامه یابد.
در نتیجه و از نیمه دوم سال ۲۰۲۰، شرکت‌ها به دلیل عدم عرضه داخلی کافی با افزایش قیمت محصولات فولادی و زمان تحویل طولانی مواجه هستند. با توجه به اقدامات حمایتی موجود در حال حاضر، کاهش واردات از کشورهای دیگر به اروپا بدان معنی است که فشار قیمت فولاد بر تولیدکنندگان اروپایی ادامه خواهد یافت.
احتمال تمدید اقدامات حمایتی بعد از موعد ژوئن ۲۰۲۱ بر عدم اطمینان و شرایط نامساعد بازار که در حال حاضر مصرف‌کنندگان فولاد با آن روبرو هستند، می‌افزاید.
به نفع مصرف‌کنندگان پایین‌دستی است که به یک صنعت داخلی و قدرتمند فولاد اتحادیه اروپا اعتماد کنند. حمایت بیش از حد فقط به یک وضعیت غیررقابتی در صنعت فولاد منجر خواهد شد و این به ضرر مصرف‌کنندگان پایین‌دستی و نهایی است؛ بنابراین، اقدامات حمایتی فولاد باید همانطور که پیش‌بینی‌شده است در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ منقضی شود.
ائتلاف اتحادیه‌های تجاری اتحادیه اروپا به نمایندگی از منافع کاربران پایین‌دست فولاد متشکل از ACEA ،APPLiA ،CECE ،CEMA ،CEMEP ،CLEPA ،Orgalim و WindEurope است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment