حمایت وزیر بازرگانی بایدن از تعرفه‌های دولت ترامپ بر واردات فولاد

حمایت وزیر بازرگانی بایدن از تعرفه‌های دولت ترامپ بر واردات فولاد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، این موضع‌گیری مقام ارشد تجاری بایدن، نشان می‌دهد که دولت بایدن به زودی تعرفه‌های بسیار بحث‌برانگیز بر واردات فولاد را لغو نخواهد کرد.
جینا ریموندو روز پنجشنبه، ۴ مارس در مصاحبه با MSNBC گفت: داده‌ها نشان می‌دهد که این تعرفه‌ها مؤثر بوده‌اند. آنچه که رئیس‌جمهور بایدن گفته، بررسی کل سیاست‌های دولت است و دولت تصمیم می‌گیرد آنچه منطقی است حفظ شود.
ترامپ سه سال پیش به بهانه حفظ امنیت ملی، ۲۵ درصد عوارض بر واردات فولاد و ۱۰ درصد بر واردات آلومینیوم وضع کرد و گفت که این تعرفه‌ها برای حمایت از زیرساخت‌های صنعت داخلی مورد نیاز است.
گروه‌های صنعتی به نمایندگی از تولیدکنندگان برتر فولاد ایالات متحده و اتحادیه کارگران فولاد در ژانویه از بایدن خواستند که تعرفه‌های فولاد را حفظ کند و آنها را برای ماندگاری صنعت داخلی ضروری دانستند، اما صنایع مصرف‌کننده فولاد از بایدن خواسته‌اند که به این تعرفه‌ها خاتمه دهد. آن‌ها معتقدند که تعرفه‌های واردات فولاد به مشاغل آسیب می‌رسانند.
مزایای این تعرفه‌ها همچنان نامشخص است. بیشترین مصرف‌کنندگان نهایی محصولات فولادی – از شرکت‌های Caterpillar و Whirlpool تا هارلی دیویدسون و شرکت نوشیدنی Molson Coors – شکایت کرده‌اند که این تعرفه‌ها هزینه مواد اولیه آنها را افزایش داده و باعث کاهش سودشان شده است.
شرکت‌های بزرگ فولادی آمریکا اما می‌گویند که این عوارض باعث شده است که آنها از واردات که منجر به پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود مصون بمانند. این در حالی است که اکنون بازار فولاد آمریکا با قیمت‌های بالایی مواجه است و این امر ممکن است مصرف‌کنندگان نهایی فولاد را برای تأمین نیازهای خود به خرید واردات خارجی سوق دهد.
شرکت Alcoa، بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در ایالات متحده، از ابتدا با این تعرفه‌ها مخالفت کرده و همچنان از دولت می‌خواهد که آنها را حذف کند؛ اما شرکت‌های Century Aluminium Co و Magnitude 7 Metals، دو تولیدکننده کوچک‌تر، می‌گویند که این تعرفه‌ها موجب نجات شغل‌های آمریکایی شده است و معتقدند که باید همچنان باقی بمانند.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment