چین برخورد با فولادسازان ناقض مقررات محیط زیستی را تشدید کرد

چین برخورد با فولادسازان ناقض مقررات محیط زیستی را تشدید کرد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از رویترز؛ تیمی به سرپرستی هوانگ رانکیو، وزیر بوم‌شناسی و محیط زیست چین، روز پنجشنبه در بازرسی‌های خود دریافتند که چهار کارخانه فولاد در شهر تانگشان، قطب فولادسازی چین مصوبات کاهش تولید با هدف کم کردن تولید گازهای آلاینده را اجرا نکرده‌اند.

این بازرسی‌ها در راستای فشار چین برای کاهش آلایندگی صنعت فولاد این کشور برای دستیابی به برنامه صفر کردن تولید گازهای آلاینده تا سال ۲۰۶۰ است. صنعت فولاد یکی از آلاینده‌ترین صنایع چین محسوب می‌شود.

دولت چین اعلام کرده است که امسال ظرفیت تولید فولاد را مهار کرده و روی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تمرکز کند.

یو چن، تحلیلگر Mysteel، در این‌باره گفت: دولت هدف خود را برای کاهش تولید فولاد از بالاترین رکورد سال گذشته مشخص کرده است، بنابراین اعتقاد بر این است که اقدامات بعدی نیز انجام خواهد شد. تانگشان یکی از آلوده‌ترین شهرهای چین است، بنابراین اجرای برنامه کاهش تولید فولاد سختگیرانه‌تر خواهد شد و برای سایر شهرها هم اجرا خواهد شد.

بر اساس بیانیه وزارت بوم‌شناسی و محیط زیست، برخی کارخانه‌های تولیدی در تانگشان سوابق تولید خود را جعل می‌کنند و افراد مسئول مجازات قانونی خواهند شد. بی‌نظمی تولید در واحدی از گروه HBIS و همچنین شرکت‌های Tangshan Jinma Steel Group، Tangshan Chunxing Special Steel Co و Tangshan Donghua Iron and Steel Enterprise Group مشاهده شد.

بانک بین‌المللی مورگان استنلی این هفته اعلام کرد که کاهش تولید در تانگشان این امکان را دارد که بازار جهانی سنگ آهن را به وضعیت مازاد عرضه برگرداند. برای تحقق کاهش آلایندگی صنعت فولاد، به احتمال زیاد فولاد بیشتری با استفاده از قراضه تولید می‌شود که یک روش آلوده‌کننده کمتر در صنعت فولاد است. این وضعیت باعث تضعیف بیشتر تقاضا برای سنگ‌آهن عیار ۶۲ درصد و کاهش قیمت آن می‌شود و هم‌زمان قیمت گندله، کلوخه و سنگ‌آهن عیار بالا افزایش می‌یابد.

در همین حال، ذخایر سنگ آهن موجود در بنادر چین به بالاترین میزان از ماه مه سال ۲۰۱۹ رسیده و این امر به کاهش احتمالی مصرف سنگ آهن در بزرگترین صنعت فولاد جهان اشاره دارد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment