افزایش قیمت، غول فولاد روسیه را به افزایش شدید تولید مجاب کرد

افزایش قیمت، غول فولاد روسیه را به افزایش شدید تولید مجاب کرد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از بلومبرگ؛ این سازنده فولاد که توسط میلیاردر معروف روسی، الکسی مورداشوف کنترل می‌شود، قصد دارد در سال ۲۰۲۳ تولید خود را با ۱۵ درصد افزایش به ۱۳ میلیون تن برساند. الکساندر شوولف، مدیر ارشد اجرایی Severstal در این‌باره گفت: تولید بالاتر به شرکت ما در رسیدن به هدف افزایش درآمد کمک خواهد کرد.

وی افزود: افزایش تولید تنها بخشی از برنامه رشد ما است که هدف آن افزایش سودآوری است. ما تقاضای زیادی را در بازارهای اصلی خود، از جمله اروپا و به‌ویژه در محصول اسلب مشاهده می‌کنیم، بنابراین افزایش تولید منطقی است.

قیمت‌های فولاد در حالی افزایش یافته است که اقتصاد چین به دنبال رکود ماه‌های ابتدایی همه‌گیری کرونا، رشد تقاضای شدیدی داشته است. Severstal اعلام کرده است که امسال صنعت جهانی فولاد در موقعیتی قرار خواهد داشت که برای اولین بار در حداقل یک دهه گذشته با بیش از ۸۰ درصد ظرفیت خود کار کند.

شوولف خاطرنشان کرد که تولید بالاتر می‌تواند به Severstal کمک کند تا تقریبا به سطح تولید فولاد سازنده شماره ۲ روسیه Evraz Plc نزدیک شود. Severstal با بهینه‌سازی بهره‌وری از امکانات موجود و با حداقل هزینه، تولید را افزایش می‌دهد. این شرکت یکی از کوره‌های برقی خود را مجددا راه‌اندازی کرده و میزان تولید از معدن سنگ‌آهن یاکوولفسکی را به ۵ میلیون تن در سال می‌رساند.

تولید شرکت Severstal پس از آنکه این شرکت روسی کارخانه‌های تولید فولاد خود در آمریکا را در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۲٫۳۳ میلیارد دلار فروخت، کاهش یافت.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment