رشد ۱۳ درصدی تولید فولاد چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۱

رشد ۱۳ درصدی تولید فولاد چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۱

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان و به نقل از رویترز؛ اطلاعات مرکز ملی آمار چین (NBS) نشان می‌دهد که این کشور در ژانویه و فوریه امسال مجموعا ۱۷۴٫۹۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است. البته لازم به ذکر است که مرکز ملی آمار چین به علت تعطیلات یک هفته‌ای سال جدید قمری در این کشور و با هدف تعدیل انحرافات آماری ناشی از آن، داده‌های تولید فولاد را برای دو ماه اول سال ترکیب کرده است.

بر اساس این گزارش، میانگین تولید روزانه فولاد چین در این دو ماه به ۲٫۹۷ میلیون تن رسید، در حالی که در دسامبر سال گذشته این کشور به صورت روزانه ۲٫۹۴ میلیون تن فولاد تولید کرده بود. بر اساس محاسبات رویترز در ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ نیز متوسط تولید فولاد خام چین روزانه ۲٫۵۸ میلیون تن بود.

بازار فولاد چین انتظار دارد که میزان ساخت و ساز و تولیدات صنعتی این کشور در ماه‌های آتی بهبود سریعی پیدا کنند تا از مصرف در سال جاری پشتیبانی کند.

مرکز ملی آمار چین در بیانیه جداگانه‌ای گفته است که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی چین و بازار املاک و مستغلات به ترتیب ۳۶٫۶ درصد و ۳۸٫۳ درصد افزایش یافته است.

سرمایه‌گذاری در بخش تولید چین هم پس از برخورد با ویروس کرونا به سرعت رشد کرده، به طوری که در ژانویه و فوریه، این رقم ۳۷٫۳ درصد نسبت به ماه‌های مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

بر اساس نظرسنجی موسسه Mysteel نرخ استفاده از ظرفیت ۱۶۳ کوره بلند تولید فولاد چین در دو ماه اول ۲۰۲۱ بیش از ۸۲ درصد بود.

با این حال، دولت متعهد شده است که برای کاهش انتشار کربن در صنعت فولاد، تولید فولاد را کاهش دهد. صنعت فولاد چین ۱۵ درصد از کل گازهای آلاینده در چین را تولید می‌کند و از این لحاظ بیشترین سهم را در بین صنایع دارد.

پس از آن که وزارت محیط زیست چین متوجه شد چهار کارخانه تولید فولاد در اجرای محدودیت‌های تولید در حین آلودگی شدید، تخلف کرده‌اند، این وزارتخانه روز یکشنبه تاکید کرد که شهر تانگشان، قطب تولید فولاد چین، باید متعهد شود که از کاهش انتشار ۵۰ درصدی گازهای آلاینده در روزهای آلوده اطمینان حاصل کرده و کسانی را که قوانین را نقض می‌کنند، مجازات کند.

نگرانی در مورد محدودیت‌های تولید فولاد در قطب فولادسازی چین به معاملات آتی سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان ینز ضربه زده، به طوری که از ۱۱ مارس تاکنون قیمت سنگ‌آهن برای تحویل در ماه مه حدود ۳ درصد کاهش یافته است.

No Comments

Post A Comment