برنامه چین برای افزایش واردات فولاد در جهت کاهش آلایندگی تولید فولاد

برنامه چین برای افزایش واردات فولاد در جهت کاهش آلایندگی تولید فولاد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از بلومبرگ، به گفته دو نفر آشنا به این موضوع، مقامات چینی در حال بررسی تغییراتی هستند که بتواند موجب تشویق واردات فولاد و کاهش صادرات شود. این اقدامات پس از تعهد این کشور برای کاهش تولید فولاد در سال جاری با هدف کاهش آلایندگی‌ها انجام می‌شود.

این تغییرات مالیاتی همچنین ممکن است تجارت جهانی فولاد را تغییر دهد، زیرا چین بزرگترین تولیدکننده، واردکننده و صادرکننده فولاد است.

تغییراتی که در نظر گرفته‌شده شامل کاهش تخفیف صادرات برای برخی از محصولات فولادی و کاهش یا حذف عوارض واردات برای برخی از محصولات است. چین همچنین در حال بررسی کاهش مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر درآمد تولیدکنندگان سنگ‌آهن داخلی یا معاف ساختن شرکت‌ها از مالیات است. جزئیات این تصمیم نهایی نیستند و ممکن است تغییراتی انجام شود، برخی از سیاست‌ها احتمالاً به زودی در ماه آوریل اعلام می‌شوند.

بان پنگ، تحلیلگر شرکت مایک فیوچرز در این باره گفت: این سیاست‌ها می‌تواند باعث ورود مواد اولیه مانند شمش و قراضه شود. این پیشنهادات مطابق با اهداف چین برای کاهش تولید فولاد خام برای کمک به دستیابی به اقتصاد بدون گازهای آلاینده است.

فولاد ۱۵ درصد از انتشار گازهای آلاینده چین را تشکیل می‌دهد. محدودیت‌های تولیدی در قطب تولید فولاد این کشور یعنی شهر تانگشان شروع شده و این صنعت در حال بررسی برنامه‌های میان‌مدت است تا قبل از سال ۲۰۲۵ میزان اوج آلایندگی را کاهش دهد و تا سال ۲۰۳۰ آن‌ها را ۳۰ درصد کاهش دهد.

صادرات فولاد این کشور در حال حاضر عقب‌نشینی کرده است، زیرا در اواسط دهه گذشته سیل عرضه را به وجود آورد و باعث ایجاد دامنه اقدامات ضد دامپینگ در سراسر جهان و ایجاد تنش‌های تجاری شد. افزایش واردات می‌تواند تقاضای چین برای سنگ‌آهن را کاهش دهد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment