افزایش دوباره قیمت سنگ‌آهن در چین

افزایش دوباره قیمت سنگ‌آهن در چین

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از  mining.com علی رغم کاهش تولید در قطب تولید فولاد چین که چشم انداز تقاضا برای مواد اولیه را تاریک کرده است اما قیمت فولاد و سنگ‌آهن صعودی شده است.

طبق گزارش Fastmarkets، روز چهارشنبه قیمت سنگ‌آهن عیار ۶۲ درصد وارداتی به شمال چین (CFR کینگدائو) به ۱۷۳٫۶۳ دلار در هر تن رسید که رشد ۱٫۵۹ درصدی نسبت به سه‌شنبه داشت.

در بورس کالای دالیان چین قراردادهای سنگ‌آهن برای ماه سپتامبر، با ۱٫۷ درصد افزایش به ۹۹۳٫۵۰ یوان (۱۵۱٫۹۴ دلار) هر تن رسید.

در بزرگترین شهر فولادسازی Tangshan، دولت چین در پی برخورد با آلاینده‌های سنگین صنعت فولاد است و کارخانجات را موظف به کاهش تولید کرده است.

استراتژیست های کالاهای ING به رویترز گفتند: محدودیت‌های دولت چین همچنان از قیمت‌ها حمایت می‌کنند.

چین کارخانه‌های تولید فولاد خود را خیلی زودتر از سایر کشورها به آتش کشید و اختلاف زیادی بین قیمت‌های آنجا و آمریکای شمالی و جنوبی ایجاد کرد. در همان زمان، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خرید و فروش کالاهای ساخته شده در چین را سرعت بخشیدند که سبب ترافیک کشتی‌های کانتینری شد. در نتیجه، محصولاتی مانند کویل نورد گرم در کشتی‌های فله‌ای بارگیری می‌شوند تا به قاره آمریکا حمل شوند که بیشتر از بارگیری کانتینری زمان می‌برد.

بوراک چتینوک، رئیس تحقیق در Arrow Shipbroking Group به بلومبرگ گفت: آربیتراژ بین اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس به حدی بالا رفت که حمل و نقل فله‌ای منطقی بود.

افزایش تقاضا باعث شده است که هزینه حمل کالاهای خشک امسال بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

تحلیلگران می‌گویند این وضعیت پایان نیافته است، انتظار می‌رود نرخ حمل کالاهای بسته‌بندی نشده مانند سنگ‌آهن و زغال سنگ در سال جاری و احتمالاً تا سال ۲۰۲۲ بالا بماند.

/پایان نوشتار
No Comments

Post A Comment