تقاضای روزافزون چینی‌ها قیمت قراضه فولاد را بالا برد

تقاضای روزافزون چینی‌ها قیمت قراضه فولاد را بالا برد

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان به نقل از متال بولتن، یک تاجر در چین به Fastmarkets گفت: خریداران در شمال شرقی چین می‌توانند قیمت ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین را پیشنهاد دهند.

یک منبع خریدار در یک کارخانه فولاد مستقر در جنوب چین هم بیان کرد که او مایل است مقادیر کمی از محموله‌های قراضه فولاد را با قیمت ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین خریداری کند.

سایر خریداران در شرق چین پیشنهادات خود را با قیمت ۴۷۰ دلار به ازای هر تن cfr حفظ کردند، در حالی که خریداران در شمال شرقی چین با قیمت ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهادات قیمتی بالاتری داده‌اند. حتی پیشنهادهایی از سوی بازرگانان با قیمت ۴۹۵ دلار به ازای هر تن cfr چین شنیده شده است.

پیشنهادات با قیمت ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار برای هر تن cfr چین هم در بازار باقی مانده است، در حالی که فروشندگان ژاپنی و کره جنوبی تمایلی به اعطای تخفیف ندارند.

یک فروشنده چینی هم گفت: من انتظار دارم فضای مثبت برای بقیه ماه آوریل و ماه مه ادامه داشته باشد، بنابراین منتظر فروش خواهم ماند.

ارزیابی قیمت Fastmarkets برای قراضه فولاد وارداتی به چین در روز ۹ آوریل ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار به ازای هر تن بود.

بالاتر بودن قیمت‌های داخلی قراضه در چین از صعود قیمت‌ها در بازارهای وارداتی حمایت کرده است.

برخی از کارخانه‌های فولادسازی چین به دلیل موجودی کم و نرخ بالای تولید فولاد، قیمت خرید قراضه داخلی را افزایش داده‌اند.

یک بازرگان در شرق چین در این مورد عنوان کرد: قیمت قراضه داخلی ممکن است هفته آینده بیشتر افزایش یابد زیرا کارخانه‌ها تقاضای زیادی دارند و آوریل ماه اوج تولید فولاد است.

ارزیابی Fastmarkets برای قیمت قراضه فولادی در بازار چین تحویل درب کارخانه در ۹ آوریل ۳،۲۹۰ تا ۳،۴۷۰ یوان (۵۰۲ تا ۵۳۰ دلار) به ازای هر تن بود که نسبت به هفته قبل با افزایش ۸۰ یوانی در هر تن مواجه شده است.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment