اروپا تعرفه ضد یارانه‌ای بر فولاد ترکیه وضع نمی‌کند

اروپا تعرفه ضد یارانه‌ای بر فولاد ترکیه وضع نمی‌کند

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان به نقل از Fastmarkets این تصمیم فقط پس از انتشار مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم‌الاجرا خواهد شد.

در فوریه ۲۰۲۱، کمیسیون اروپا تصمیم گرفت که عوارض اولیه ضد یارانه را وضع نکند و مقرر شد عوارض قطعی از ۱۰ جولای اعمال شود.

با این حال، اتحادیه اروپا در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ عوارض ضددامپینگ موقت ۴٫۸۰ تا ۷٫۶۰ درصد را بر کویل نورد گرم وارداتی از ترکیه وضع کرد.

مقرر شده است که عوارض قطعی ضد دامپینگ تا ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۱ تعیین شود.

خریداران فولاد تخت اروپا گفته‌اند که از کمبود مواد تأمین‌کنندگان داخلی و خارج از اتحادیه رنج می‌برند.

Fastmarkets شاخص روزانه کویل گرم نورد گرم اروپا را در ۷ آوریل در شمال اروپا ۸۹۴ یورو (۱،۰۶۱ دلار) به ازای هر تن اعلام کرد که ۵۸ یورو نسبت به هفته قبل و ۱۴۴ یورو نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

محاسبه شاخص مذکور بر اساس قیمت‌های قابل دستیابی است که از منابع بازار ۸۸۰ تا ۹۰۰ یورو به ازای هر تن شنیده شده است.

خریدارانی که برای یافتن کویل نورد گرم تلاش می‌کنند، آماده بودند قیمت‌های بیشتری را برای خرید این کالا بپذیرند در حالی که کارخانه‌های اروپایی این کالا را برای سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ به فروش می‌رسانند.

خریداران در تلاش برای پر کردن کاهش موجودی انبارها، توجه خود را به مواد خارج از اروپا معطوف کرده‌اند، اما گزینه‌های واردات به دلیل تأثیرات ناشی از اقدامات محافظتی و اقدامات ضد دامپینگ محدود هستند.

تأمین‌کنندگان فولاد هند که تأمین‌کننده عمده فولاد به اروپا است و شامل محدودیت‌های عوارض ضد دامپینگ در اتحادیه اروپا نشده، سهمیه سه‌ماهه خود را برای صادرات کویل نورد گرم به اتحادیه اروپا به اتمام رسانده‌اند.

درنتیجه، خریداران فقط قادر به جستجوی مواد با تحویل در سه‌ماهه سوم هستند که به گفته منابع بازار، به دلیل احتمال اجرای اقدامات حفاظتی پس از ۳۰ ژوئن، این معاملات پرریسک است.

آخرین پیشنهادات قیمتی برای کویل نورد گرم صادراتی ترکیه هم که در بازار اروپا شنیده شده با قیمت ۸۶۵ تا ۸۷۰ یورو به ازای هر تن cfr بوده که شامل عوارض اولیه ضد دامپینگ هم هست، اما پیشنهادات صادرات ترکیه به اروپا محدود شده است زیرا کارخانه‌های ترکیه بر تجارت با بازار آمریکا تمرکز دارند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment