بر این اساس، ولوو در نظر دارد امسال تولید خودرو با فولاد بدون فسیل(با استفاده از هیدروژن سبز) تولید شده توسط SSAB را در دستور کار خود قرار دهد. همچنین تا سال ۲۰۵۰ میلادی در راستای توافق نامه پاریس به شرکتی با محصولات خنثی آب و هوا تبدیل خواهد شد.

ولوو برنامه تولید با مقیاس کم ( آزمایشی) را در سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهد کرد و به تدریج برنامه تولید انبوه را پیش خواهد برد.

همچنین شرکت فولادساز سوئدی SSAB در نظر دارد در مقیاس تجاری بازار فولاد بدون فسیل در سال ۲۰۲۶ میلادی را تامین کند. تولید فولاد بدون فسیل در شرکت SSAB با تکنولوژی جدید و با استفاده از برق بدون فسیل و هیدروژن است که نتیجه آن کاهش تاثیر برآب و هوا و نیز زنجیره ارزش بدون فسیل خواهد بود.

این در حالی است که به تازگی گروه خودرو‌سازی «بی‌ام‌و» اعلام کرد: در روش نوآورانه تولید فولاد بدون دی اکسید کربن سرمایه‌گذاری می‌کند. این روش که برخلاف روش‌های قدیمی (به وسیله کوره قوس الکتریکی) از روش الکترولیز برای تولید فولاد استفاده می‌شود، توسط شرکت استارت‌آپ «بوستون متال» توسعه خواهد یافت. گروه «بی‌ام‌و» اخیرا با فولادسازانی که تنها از انرژی سبز برای تولید فولاد مورد نیاز این شرکت استفاده شود، همکاری می‌کنند.

همچنین در تازه‌ترین گزارش موسسه تحقیقاتی فیچ سولوشنز Fitch Solutions ، هیدروژن سبز به عنوان کلید کربن زدایی در معدنکاری عنوان شده است.