افزایش مجدد قیمت سنگ‌آهن

افزایش مجدد قیمت سنگ‌آهن

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان، به نقل از بلومبرگ، قیمت سنگ‌آهن برای چهارمین روز متوالی تحت تأثیر ادامه افزایش مصرف و بهبود سودآوری کارخانه‌های فولادی چین، بزرگ‌ترین بازار فولاد جهان، بالا رفت.

تولید فولاد خام چین ماه گذشته ۱۹درصد نسبت به سال قبل جهش کرد و به رکورد جدیدی نزدیک شد، در حالی که صادرات در ماه مارس با خوش‌بینی نسبت به بهبود اقتصاد جهانی افزایش یافت.

هم‌زمان با سیاست‌های کاهش تولید صنایع آلاینده در چین، تولید فولاد این کشور در حال رونق است و قیمت آلیاژ افزایش یافته و حاشیه سود کارخانه‌های فولادی این کشور را بالا برده است.

Vivek Dhar، تحلیلگر بانک مشترک‌المنافع استرالیا، در یادداشتی نوشت: انتظار می‌رود ظرفیت فولاد خام چین با وجود محدودیت‌های زیست محیطی در برخی از استان‌ها در سال جاری همچنان افزایش یابد. با افزایش حاشیه سود کارخانجات فولاد با توجه به خوش‌بینی نسبت به تقاضا پس از سال جدید چینی، خطر کاهش تولید از سر فولاد چین رفع شده است.

در سمت عرضه، شرکت‌های معدنی Vale SA، Rio Tinto Group و BHP Group قرار است این هفته داده‌های تولید خود را گزارش کنند و همچنین چشم‌انداز بازار را ارائه دهند.

قیمت‌ها در معاملات آتی سنگ‌آهن در سنگاپور با ۱٫۵ درصد افزایش به ۱۷۴٫۸۵ دلار در هر تن رسید. قیمت سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان هم ۲٫۸ درصد افزایش یافت.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment