تقاضای فولاد چین عامل محرک غول‌های سنگ‌آهن

تقاضای فولاد چین عامل محرک غول‌های سنگ‌آهن

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان به نقل از scmp.com، شرکت Vale SA برزیل در سه ماه گذشته پس از بهره‌وری کمتر در یک معدن و آتش‌سوزی در بخش حمل‌ونقل، سنگ معدن کمتر از حد انتظاری تولید کرده است. از سوی دیگر بازیابی این شرکت از زمان فاجعه سد باطله در اوایل سال ۲۰۱۹ کمی کندتر از حد انتظار بود.

فعالیت شرکت معدنی ریو تینتو در استرالیا هم به علت آب و هوای مرطوب‌تر از حد معمول، مختل شد.

روز دوشنبه، قیمت سنگ‌آهن معیار به بیش از ۱۸۰ دلار در هر تن افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه مه ۲۰۱۱ بود.

قیمت سنگ‌آهن ماه گذشته ۱۹ درصد نسبت به سال قبل جهش کرد و به یک رکورد نزدیک شد. هم‌زمان با بالا رفتن قیمت‌ها و افزایش حاشیه سود کارخانه‌های فولادی، تولید آلیاژ چین در حال رونق است.

دانیل هاینز، استراتژیست ارشد کالاها در گروه بانکی ANZ، معتقد است شرایط عرضه و تقاضای بازار ناهمخوان است و ظرفیت افزایش بیشتر قیمت سنگ‌آهن وجود دارد.

وی گفت: وال و ریوتیتنو هر دو پیش‌بینی خود را برای تولید سالانه حفظ کردند، اگرچه بهبودی کندتر از حد انتظار در وال می‌تواند بازار را به انتظارات خود بازگرداند.

ریوتینتو هشدار داد که هدف‌گذاری آن برای تولید سالانه تا ۳۴۰ میلیون تن در معرض خطرات لجستیکی مرتبط با آوردن ۹۰ میلیون تن ظرفیت معدن جایگزین در جریان است. همچنین گفته شد که طوفان گرمسیری سروجا در آوریل بر فعالیت این شرکت معدنی استرالیا تأثیر گذاشته است.

تایلر برودا، تحلیلگر معدن در RBC Capital Markets هم در یادداشتی گفت که سه‌ماهه اخیر روندی متوسط برای ریوتینتو بود. تولید سه‌ماهه ریوتینتو ۶ درصد کمتر از برآورد بانک بود.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment