ادامه افزایش قیمت فولاد تخت در اروپا

ادامه افزایش قیمت فولاد تخت در اروپا

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم در شمال اروپا را در روز سه‌شنبه گذشته ۹۵۳٫۷۵ یورو (۱۱۴۵٫۳۸ دلار) هر تن اعلام کرد که ۱۲٫۰۸ یورو در هر تن نسبت به قیمت ۹۴۱٫۶۷ یورویی در ۱۹ آوریل افزایش نشان می‌داد.

این شاخص همچنین نسبت به یک هفته قبل ۴۸٫۷۵ یورو و نسبت به یک ماه قبل ۱۵۴٫۳۷ هر تن افزایش نشان می‌داد.

Fastmarket قیمت کویل نورد گرم در کشور ایتالیا در ۲۰ آوریل را ۹۴۳٫۳۳ یورو در هر تن محاسبه کرد که ۲۳٫۳۳ یورو در هر تن نسبت به قیمت ۹۲۰٫۰۰ یورویی ۱۹ آوریل، ۵۰٫۸۳ یورو نسبت به قیمت یک هفته قبل و ۱۵۶٫۶۶ یورو نسبت به یک ماه قبل افزایش داشت.

این قیمت‌ها بدان معناست که قیمت‌ها در شمال اروپا تقریباً به آخرین هدف شرکت ArcelorMittal یعنی ۹۷۰ یورو به ازای هر تن کارخانه رسیده‌اند. درنتیجه، برخی منابع بازار معتقدند که تولیدکنندگان پیشنهادات خود را افزایش می‌دهند. با این حال، برخی هم معتقدند از آنجا که کارخانه‌ها به سختی قادر به عرضه بیشتر کویل نورد گرم هستند، هرگونه افزایش قیمتی، اسمی خواهد بود.

علاوه بر این، آن‌ها گفتند که بازار برای پردازش چنین افزایش سریع قیمتی به زمان بیشتری احتیاج دارد.

منابع مطلع گفتند که در کارخانه‌های نورد اروپایی حجم مطمئنی کویل وجود ندارد درنتیجه، موجودی انبارهای توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی کم شده است.

روند صعودی قیمت فولاد تخت، توسط مصرف‌کنندگان نهایی که قیمت‌های بالاتر برای فولاد تخت فرآوری‌شده را قبول می‌کنند، حمایت شده است. درنتیجه، توزیع‌کنندگان هیچ فشاری از افزایش قیمت‌ها احساس نمی‌کنند؛ اما کمبود حجم باعث نگرانی خریداران شده است و بعید به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت کمبود فولاد حل شود.

نزدیک‌ترین زمان تحویل فولادسازان اروپای شمالی و ایتالیا برای تولید اواخر سه‌ماهه سوم بوده است. خریداران اروپایی به دلیل دشواری در تأمین داخلی همچنان به واردات فولاد علاقه نشان می‌دهند، اما تعداد پیشنهادهای کارخانجات فولادی غیر اتحادیه اروپا نیز محدود شده است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment