رفع موانع تولید با طرح فولادی مجلس

رفع موانع تولید با طرح فولادی مجلس

ژیکال استیل؛ به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی‌اکبر علیزاده در رابطه با طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد گفت: این طرح که در کمیسیون صنایع مجلس تصویب شد، در راستای رفع موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور است.

وی در ادامه تصریح کرد: طرح تولید پایدار زنجیره فولاد، به سبب جلوگیری از خام فروشی، رفع موانع و حرکت تولید به سمت انتهای زنجیره در صحن علنی مجلس مطرح و به تصویب رسید.

نماینده مردم دامغان تأکید کرد: بدون شک با اجرای کامل این طرح، قیمت صنایع فولادی کاهش می‌یابد و در همین راستا ضمن افزایش ارزش پول ملی، رفع مشکل کاهش کالاهای تولیدشده در صنایع مورد نیاز ورق فولاد از جمله خودرو و لوازم‌خانگی را شاهد هستیم.

علیزاده ادامه داد: در راستای این طرح، موانع موجود بر ورود زنجیره فولاد به بورس برداشته شد و عرضه کل زنجیره فولاد در بورس به تصویب رسید.

وی گفت: یکی دیگر از راه‌های موثر بر خارج شدن از خام فروشی، معافیت مالیاتی برای محصولات انتهای زنجیره فولاد است که در این زمینه همچنان محصولات میانی و ابتدایی فولاد باید مالیات مربوطه را پرداخت کنند.

نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: مجلس با تصویب و اصلاح روند اجرای این طرح به دنبال اثرگذاری بلندمدت این صنعت در رشد اقتصادی کشور و کاهش قیمت کالاهای مرتبط با فولاد است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment