افزایش قیمت صادرات کویل نورد سرد چین ادامه دارد

افزایش قیمت صادرات کویل نورد سرد چین ادامه دارد

ژیکال استیل؛ به گزارش متال بولتن، هنوز تأیید نشده است که آیا مقامات چینی تخفیف ۱۳ درصدی مالیات بر صادرات محصولات فولادی را به ۹ یا ۴ درصد کاهش می‌دهند یا آن را به طور کامل حذف می‌کنند، اگرچه در بازار صحبت شده است که اعلامیه رسمی در تاریخ ۱ ماه مه اعلام خواهد شد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد صادراتی چین در روز سه‌شنبه ۲۰ آوریل ۸۷۰ تا ۹۱۰ دلار به ازای هر تن بود که ۳۰ دلار نسبت به قیمت ۸۷۰ تا ۸۸۰ دلاری هفته قبل از آن افزایش نشان می‌داد.

شرکت Benxi Iron & Steel کویل نورد سرد برای حمل در ماه ژوئن را ۸۹۰ دلار در هر تن فوب عرضه می‌کرد که نسبت به یک هفته قبل ۱۰ دلار در هر تن افزایش داشت. این قیمت شامل تخفیف مالیات بر صادرات نیست و خریداران باید تمام ریسک‌های مربوط به هرگونه تعدیل تخفیف صادرات را بپذیرند.

شرکت Handan Steel نیز قیمت صادرات کویل نورد سرد را ۸۹۰ دلار در هر تن فوب اعلام کرد. فعالان بازار به دلیل عدم اطمینان در مورد کاهش تخفیف مالیات بر صادرات و استراتژی‌های مختلف فروش توسط کارخانه‌های تولید فولاد تخمین می‌زنند که قیمت‌ها در سطح ۸۷۰ تا ۹۱۰ دلار در هر تن فوب چین بماند.

یک تاجر چینی در شمال شرقی چین به Fastmarkets گفت: برخی از کارخانه‌های بزرگ تولید فولاد زیر ۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب تخفیف زیادی نخواهند داد، در حالی که برخی فروشندگان هنوز حاضر به فروش محموله‌های داخلی به بازار صادرات با ۸۷۰ دلار در هر تن فوب هستند.

یک تاجر مستقر در شانگهای هم شنیده که شرکت Baotou Iron & Steel مستقر در شمال چین کویل نورد سرد را به قیمت حدود ۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب به آسیای جنوب شرقی فروخته است، اما او روز سه‌شنبه ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ تن کویل نورد سرد را از یک تاجر داخلی با قیمت ۹۰۰ تا ۹۱۰ دلار در هر تن فوب خرید کرد.

وی گفت: این قیمت‌ها پوشش تخفیف را شامل نمی‌شود، اما بسیاری از فعالان در بازار معتقد است مقامات چینی به جای حذف کامل تخفیف مالیات بر صادرات کویل نورد سرد، تخفیف کویل نورد سرد را تا ۹ درصد کاهش می‌دهند، بنابراین او مایل است چنین ریسک کوچکی را بپذیرد.

وی افزود: هم شرکت Baotou Steel و هم تأمین‌کننده کویل نورد سرد وی از خریداران خواسته‌اند که در صورت لغو تخفیف مالیات بر صادرات، نیمی از ضررها را تقسیم کنند، اما بسیاری از آنها معتقد بودند که ضرر آن بسیار ناچیز خواهد بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد در بازار چین، تحویل چین شرقی ۵،۹۰۰ تا ۵،۹۷۰ یوان (۹۰۷ تا ۹۱۸ دلار) در هر تن در ۱۶ آوریل بود که ۵۰ یوان در هر تن در مقایسه با ۵،۹۵۰ تا ۶،۰۲۰ یوان در هر تن در هفته قبل از آن رشد داشت. گفته می‌شود سازنده بزرگ فولاد کره جنوبی کویل نورد سرد را با قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن ارائه می‌دهد.

 / پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment