تولید جهانی سنگ‌آهن در سال ۲۰۲۱، ۵٫۱ درصد بهبود می‌یابد

تولید جهانی سنگ‌آهن در سال ۲۰۲۱، ۵٫۱ درصد بهبود می‌یابد

ژیکال استیل؛ بر اساس اطلاعات و تجزیه و تحلیل موسسه GlobalData، تولید سنگ‌آهن که از مهمترین مواد اولیه تولید فولاد است، با کاهش ۳ درصدی به ۲٫۲ میلیارد تن در سال ۲۰۲۰ رسید.

این گزارش افزوده که کاهش تولید سنگ‌آهن برزیل و هند مهمترین عامل در افت تولید این ماده معدنی در سال گذشته بود، زیرا مجموع تولید دو کشور از ۶۳۸٫۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ به ۵۹۱٫۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت.

وینت باجاج، دستیار مدیر پروژه GlobalData، گفت: کاهش تولید از غول سنگ‌آهن، شرکت Vale، عامل اصلی کاهش تولید برزیل بود، در حالی که تأخیر در برگزاری مزایده معادن در Odisha بر تولید هند در سال ۲۰۲۰ تأثیر داشت.

معدنکاران در استرالیا به دلیل اقدامات مؤثر دولت این کشور تحت تأثیر کرونا قرار نگرفتند، در حالی که بهبود سریع اقتصاد چین منجر به افزایش قابل توجه ۱۰٫۴ درصدی در تولید سنگ‌آهن استرالیا شد.

به دنبال یک سال چالش‌برانگیز برای صنعت سنگ‌آهن جهانی در طول یک سال گذشته، GlobalData  اکنون پیش‌بینی کرده است که تولید این ماده معدنی با افزایش ۱۱۱٫۳ میلیون تنی به کمی بیش از ۲٫۳ میلیارد تن در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود شرکت انگلیسی – استرالیایی ریو تینتو حداکثر ۳۴۰ میلیون تن سنگ‌آهن تولید کند، در حالی که BHP، دومین معدنکار بزرگ جهان، برنامه تولید ۲۴۵ تا ۲۵۵ میلیون تن را منتشر کرده است که با توجه به شروع عملیات در پروژه‌های معدنی این شرکت احتمالاً قابل تحقق باشد.

انتظار می‌رود که سایر شرکت‌های معدنی بیش از ۶۰۰ میلیون تن سنگ‌آهن تولید کنند.

پیش‌بینی می‌شود که Vale 40 میلیون تن از ظرفیت تولید خود را دوباره احیا کند و ظرفیت کلی تولیدش را به ۳۵۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ برساند.

GlobalData پیش‌بینی می‌کند تولید سنگ‌آهن جهانی با رشد سالانه مرکب ۳٫۷ درصد بین سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۵ به ۲٫۷ میلیارد تن برسد. عوامل قابل توجه در این رشد برزیل (۶٫۲ درصد)، آفریقای جنوبی (۴٫۱ درصد)، استرالیا (۳٫۲ درصد) و هند (۲٫۹ درصد) خواهند بود.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment