روسیه به دنبال راهکارهای کنترل قیمت فلزات

روسیه به دنبال راهکارهای کنترل قیمت فلزات

ژیکال استیل؛  به گزارش پایگاه خبری فولاد ایران، روسیه در حال بررسی اقدامات کنترل قیمت است ، زیرا دولت نگران افزایش ناگهانی قیمت ها پس از دریافت این شکایات از مصرف کنندگان است.

وزارت صنعت و تجارت این کشور قصد دارد برخی از محصولات فولادی را در لیست کالاهایی که برای بازار داخلی ضروری محسوب می شوند ، قرار دهد تا امکان کنترل قیمت ها با محدود کردن صادرات را داشته باشد.

این لیست احتمالاً شامل محصولاتی مانند سنگ آهن ، آهن یا فولاد نیمه تمام ، فولاد نورد شده ، شمش های مس، ضایعات مس ، سیم مسی و آلومینیوم و آلومینیوم فرآوری نشده است. در حال حاضر ، برنامه ای برای ایجاد محدودیت وجود ندارد ، اما به این ترتیب می توان مکانیزمی ایجاد نمود که در صورت لزوم دولت بتواند از آن استفاده کند. در ماه های اخیر قیمت تعدادی از محصولات فلزی از جمله لوله  ، میلگرد و ورق های فلزی افزایش چشمگیری داشته است. در این بین احتمال دارد برخی مقررات برای قیمت گذاری ها نیز تعیین شود.

به گزارش فولاد ایران،   پیشنهادهای مورد بحث شامل قراردادهای مستقیم با قیمت ثابت برای کاهش هزینه های شرکت های ساختمانی و همچنین ایجاد سهام محصولات فلزی است که در نهایت ممکن است برای مداخله در قیمت گذاری ها استفاده شود. پیشنهاد ها در خلال یک ماه آینده بررسی می شوند و با توجه به روند آتی بازارها تصمیم گیری نهایی صورت خواهد گرفت.

No Comments

Post A Comment