تغییر سیاست‌های مالیاتی چین به سود شمش و فولاد بلند کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و ترکیه است

تغییر سیاست‌های مالیاتی چین به سود شمش و فولاد بلند کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و ترکیه است

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، تا پیش از این، فولادسازان خارج از منطقه آسه‌آن برای ادامه رقابت در بازار چین مجبور بودند محصول خود را ۲ درصد زیر قیمت تولیدکنندگان آسه‌آن عرضه کنند.

یک بازرگان مستقر در اروپا گفت: این تصمیم مطمئناً یک فرصت تجاری برای کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و ترکیه برای فروش شمش به چین است.

چین همچنین تخفیف مالیات بر صادرات را برای تعدادی از محصولات فولادی، از جمله میلگرد حذف کرد. علاوه بر تأثیر مثبت بر قیمت‌ها، فعالان بازار انتظار داشتند که این تغییرات منجر به افزایش حجم صادرات شمش و میلگرد از کشورهای غیر آسه‌آن شود.

بر اساس اعلام Fastmarkets قیمت بلیت صادراتی منطقه  CIS در روز پنجشنبه ۶ مه ۶۲۷ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود که ۶ دلار نسبت به روز قبل و ۱۱ دلار نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

یک تولیدکننده روسی به Fastmarkets گفت: چین اکنون بهترین مقصد از نظر قیمت‌ها است.

قبل از شروع تعطیلات روز کارگر از ۱ تا ۵ ماه، مشتریان چینی آماده بودند ۶۷۰ تا ۶۸۰ دلار در هر تن cfr برای شمش وارداتی از خارج از آسه‌آن بپردازند. این مبلغ معادل ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود؛ اما در حالی که علاقه مشتریان به چین به دلیل تعطیلات کمرنگ شد، مشتریان در ترکیه و آفریقای شمالی قیمت‌های بیشتری را برای مواد اصلی CIS پذیرفتند.

گزارش شده که یک محموله ۱۰ هزار تنی شمش اوایل این هفته با قیمت ۶۴۳ دلار به ازای هر تن cfr (613 تا ۶۱۸ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) به تونس فروخته شد.

هفته گذشته، پیشنهادات تونس با ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار به ازای هر تن cfr معادل ۵۸۵ دلار به ازای هر تن fob دریای سیاه شنیده شد.

در اواخر هفته، اخباری درباره صدور محموله شمش CIS به منطقه مارمارای ترکیه با قیمت ۶۴۵ دلار در هر تن cfr در بازار منتشر شد که معادل ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار در ازای هر تن فوب دریای سیاه بود. این در حالی بود که هفته قبل از آن پیشنهادات بالاتر از ۶۰۰ دلار cfr یا ۵۸۰ دلار فوب نبود.

پیشنهادات اخیر شمش از کارخانه‌های CIS در محدوده ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد.

تولیدکنندگان فولاد ترک اکنون قیمت ۶۷۰ تا ۶۸۰ دلار در هر تن فوب برای شمش در بازارهای فروش خارجی درخواست می‌کنند.

علاوه بر کاهش تعرفه واردات در چین، فروشندگان از داشتن سفارش کامل تا جولای و آگوست بهره‌مند شده‌اند که به گفته فعالان بازار، به افزایش قابل توجه قیمت کمک می‌کند.

شمش فولاد صادراتی ترکیه در ۶ مه، ۶۷۰ تا ۶۸۰ دلار در هر تن فوب بود، در حالی که هفته قبل از آن ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن بود.

یک کارخانه‌دار ترکیه‌ای گفت: بازار فولاد، به‌ویژه برای شمش، پس از اخبار در مورد تخفیف مالیاتی چین فعال‌تر شد. متعاقباً، بازارهای فولاد تمام‌شده نیز تقویت شدند. من فکر می‌کنم این طبیعی خواهد بود، مگر اینکه در بازار چین مشکلی پیش بیاید.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای میلگرد صادراتی ترکیه در ۶ مه ۶۹۵ تا ۷۰۰ دلار در هر دلار بود در حالی که هفته قبل از آن ۶۴۵ تا ۶۵۰ دلار در هر تن بود.

قیمت‌های پیشنهادی میلگرد صادراتی اوکراین در این هفته به ۶۸۰ تا ۶۹۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید در حالی که هفته قبل ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار در هر تن بود.

یک تولیدکننده مستقر در اوکراین به Fastmarkets گفت: قیمت‌های بالاتری برای میلگرد صادراتی اوکراین به علت افزایش اخیر قیمت از سوی کارخانه‌های ترکیه است که میلگرد صادراتی را با قیمت ۶۹۵ تا ۷۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه می‌دهند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment