افزایش قیمت فولاد در اروپا

افزایش قیمت فولاد در اروپا

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم در شمال اروپا را ۱۰۴۳٫۷۵ یورو (۱۲۶۹٫۴۶ دلار) در هر تن در ۱۰ ماه مه اعلام کرد که ۱٫۷۵ یورو در هر تن نسبت به روز جمعه ۷ مه افزایش داشت. این شاخص همچنین ۳۶٫۶۱ یورو نسبت به هفته قبل و ۱۴۷٫۰۸ یورو نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

شاخص دوشنبه بر اساس قیمت‌های قابل دستیابی برآوردشده توسط فعالان بازار بود.

در پایان هفته گذشته، ArcelorMittal پیشنهادات رسمی کویل نورد گرم خود را ۳۰ یورو در هر تن افزایش داد و به ۱۰۵۰ یورو رساند.

گزارش شده است که برخی از تأمین‌کنندگان اروپای مرکزی نیز قیمت‌های مشابهی را برای کویل نورد گرم ارائه می‌دهند. Fastmarkets شاخص کویل گرم نورد گرم در ایتالیا را ۱۰۲۶٫۶۷ یورو در هر تن در ۱۰ ماه مه اعلام کرد که ۵٫۴۲ یورو نسبت به روز قبل افزایش داشت. این شاخص نسبت به هفته قبل ۲۶٫۶۷ یورو و نسبت به ماه قبل ۱۳۸٫۳۴ یورو در هر تن افزایش یافت.

فولادسازان اروپایی همچنان حجم محدودی از کویل نورد گرم را برای مشتریان نقدی دارند. درنتیجه، خریداران مجبورند قیمت‌های بالاتری را بپذیرند تا حجم بالایی بتوانند خرید کنند. به گفته فعالان بازار، برخی از کارخانه‌های اروپایی قیمت خود را افزایش داده‌اند و برخی دیگر از بازار دور مانده‌اند و کارخانه‌هایی که همچنان در بازار فعال هستند حجم محدودی برای خریداران عرضه می‌کنند و مدت‌زمان تولید آنها نیز طولانی است.

اکثر تأمین‌کنندگان کویل نورد گرم در اروپا اکنون تولیدات سه‌ماهه سوم امسال را پیش‌فروش می‌کنند در حالی که برای محصولات پایین‌دستی، برخی از تأمین‌کنندگان گفتند که آنها برای بقیه سال ۲۰۲۱ تولیداتشان را فروخته‌اند. به دلیل کمبود فولاد در بازار اروپا و نبود گزینه‌های وارداتی، خریداران در تلاش برای دستیابی به حجم مورد نیاز کویل نورد گرم هستند. درنتیجه موجودی انبار در اختیار مصرف‌کنندگان نهایی و توزیع‌کنندگان، کم شده است.

تقاضا برای فولاد تخت از جانب صنعت خودرو همچنان قوی است، اگرچه کمبود نیمه‌هادی‌ها ممکن است منجر به کاهش نرخ تولید خودرو شود و درنتیجه به کاهش در مصرف فولاد بیانجامد.

دسترسی به فولاد وارداتی در اروپا به دلیل تأثیر اقدامات حفاظتی اتحادیه اروپا محدود شده است. علاوه بر این، قیمت جهانی فولاد همچنان در حال افزایش است که باعث شده قیمت کویل نورد گرم وارداتی به اتحادیه اروپا با قیمت کارخانه‌های این منطقه قابل رقابت نباشد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment