یوروفر: مصرف فولاد آشکار اتحادیه اروپا ۱۱٫۷ درصد افزایش خواهد یافت

یوروفر: مصرف فولاد آشکار اتحادیه اروپا ۱۱٫۷ درصد افزایش خواهد یافت

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان به نقل از متال بولتن، اتحادیه فولاد اروپا همچنین پیش‌بینی افزایش متوسط ۴٫۹ درصدی مصرف فولاد اروپا در سال ۲۰۲۲ را کرده که سبب افزایش آن نسبت به سطح مصرف سال ۲۰۱۷ به لطف ادامه بهبود تقاضای بخش‌های مصرف‌کننده فولاد خواهد شد.

درنتیجه، انتظار می‌رود که مصرف فولاد در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ به ۱۵۲ میلیون تن و در سال ۲۰۲۲ به ۱۶۰ میلیون تن برسد.

د فاصله ماه‌های اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۲۰ مصرف آشکار فولاد در میان کشورهای اتحادیه اروپا ۲۸/۳ درصد رشد کرد و به ۳۵٫۲ میلیون تن رسید. این اولین رشد فصلی مصرف فولاد اروپا از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ بود.

در سال ۲۰۲۰، بیماری کرونا باعث کاهش مصرف فولاد و چشم‌انداز کلی اقتصادی در اتحادیه اروپا و جهان شد. قرنطینه‌هایی که از مارس ۲۰۲۰ توسط دولت‌ها اجرا شد، فعالیت‌های تولیدی و بخش‌های صنعتی مصرف‌کننده فولاد را به شدت تحت تأثیر قرار داد. با این حال، برخی از اقداماتی که بیشترین تأثیر را بر اقتصاد داشتند از ژوئن ۲۰۲۰ تعدیل شدند، اگرچه بسیاری از محدودیت‌های اجتماعی همچنان پابرجا هستند یا در ماه‌های اخیر تقویت شده‌اند. درنتیجه، تولید فولاد و تقاضای فولاد افزایش قابل توجهی در فصل‌های سوم و چهارم ۲۰۲۰ داشتند.

با این حال واردات فولاد به اتحادیه اروپا همچنان کاهشی بود و در سه‌ماهه سوم سال گذشته ۲۵ درصد و در سه‌ماهه چهارم ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ افت کرد تا هشتمین افت فصلی متوالی واردات فولاد به اروپا رقم بخورد.

میزان تولید بخش‌های مصرف‌کننده فولاد در کل سال ۲۰۲۰ کاهش یافت. این کاهش در سه‌ماهه دوم ۲۵ درصد و در سه‌ماهه سوم ۶٫۷ درصد بود، اما در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۰ فقط ۱٫۹ درصد بود.

فعالیت بخش‌های مصرف‌کننده فولاد در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بهبود یافت خصوصاً در برخی از کشورهای اروپای مرکزی مانند جمهوری چک، لهستان و مجارستان. همچنین فعالیت بخش‌های مصرف‌کننده فولاد با نرخ پایین‌تری در ایتالیا، بلژیک و هلند و در خارج از اتحادیه اروپا یعنی انگلستان در این فصل بهبود پیدا کرد.

آثار کرونا در حالی به بخش‌های صنعتی اتحادیه اروپا ضربه زد که آنها قبلاً دچار رکود شدید شده و با چالش‌های جدی روبرو بودند. در طی سال ۲۰۱۹، شرایط تجاری در صنعت تولید به طور مداوم خراب شده بود. این روند نزولی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹، به‌ویژه در صنعت خودرو سرعت گرفت و منجر به کاهش چشمگیر رشد تولید در بخش‌های مصرف‌کننده فولاد شد.

از اواخر سال ۲۰۱۹ با شیوع کرونا رشد منفی این بخش تشدید شد و با اقدامات محدودکننده دولت‌ها در ماه‌های مارس تا آوریل ۲۰۲۰ به اوج خود رسید.

تسهیل محدودیت‌ها در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰ باعث شروع مجدد فعالیت‌های صنعتی شد؛ اما موج تازه همه‌گیری کرونا در آغاز سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ اروپا را درگیر کرد و منجر به قرنطینه جدید شد که بهبود کلی صنایع را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment