حمایت مشروط صنعت فولاد آمریکا از لغو تعرفه‌ها با اروپا

حمایت مشروط صنعت فولاد آمریکا از لغو تعرفه‌ها با اروپا

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان، کوین دمپسی مدیرعامل موسسه آهن و فولاد آمریکا در این زمینه گفت که از تعهد ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای همکاری در زمینه رفع اختلالات بازار قدردانی می‌کند، اما این همکاری لزوماً نباید منجر به حذف سیاست فعلی تجارت فولاد ایالات متحده شود.

دمپسی گفت: من امیدوارم که دولت آمریکا بتواند با اتحادیه اروپا در جهت راهکارهای اساسی در مورد بحران ظرفیت بیش از حد جهانی فولاد ضمن حفظ اقدامات تجاری لازم برای جلوگیری از موج واردات فولاد که می‌تواند به سرعت صنعت آمریکا و امنیت ملی ما را تضعیف کند، کار کند.

تام کانوی رئیس اتحادیه کارگران فولاد آمریکا هم توضیحات مشابهی ارائه داد و ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا بتوانند بدون هیچ رویکردی که باعث تضعیف قدرت صنعت فولاد و فرصت‌های ارائه‌شده به کارگران آمریکایی شود، به یک راه‌حل برای محدود کردن ظرفیت مضر جهانی برسند.

علی‌رغم بحث‌های پیش رو بین دو دولت، کانوی گفت که اجرای سیاست‌های تجاری ایالات متحده، مانند تعرفه‌ها علیه اتحادیه اروپا، باید همچنان برقرار باشد.

کانوی گفت: اتحادیه اروپا یک متحد مهم است، اما در گذشته، بخشی از مشکل بوده است، نه بخشی از راه‌حل. بیش از ۴۰ اقدام ناعادلانه در زمینه کاهش تجارت در برابر محصولات فولادی و آلومینیومی اتحادیه اروپا که ناشی از دامپینگ و یارانه‌های آنها در بازار ما است، انجام شده است.

اظهارات این افراد به دنبال بیانیه مشترک نمایندگان تجاری ایالات متحده و اتحادیه اروپا است که تعهد خود را برای یافتن راه‌حل‌هایی قبل از پایان سال اعلام کردند.

در حالی که مقامات اروپا و آمریکا متعهد شدند که اقدامات مناسب تجاری را برای حفظ صنایع فلزی خود در نظر بگیرند، آن‌ها موافقت کردند که از تغییر در این موارد که بر تجارت دوجانبه تأثیر منفی می‌گذارد جلوگیری کنند. این مذاکرات می‌تواند زمینه را برای لغو تعرفه‌های ایالات متحده فراهم کند.

تحلیلگران صنعت فولاد حدس می‌زنند که همکاری بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای رسیدگی به ظرفیت مازاد فولاد و آلومینیوم می‌تواند ایالات متحده را به حذف تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم خود علیه اتحادیه اروپا سوق دهد.

آندریاس بوکنهوزر، تحلیلگر موسسه UBS، در ۱۷ مه گفت: ما ارزیابی می‌کنیم که بالاخره تعرفه‌ها علیه اروپا حذف می‌شود.

بوکنهوزر گفت: پایان دادن به تعرفه‌ها علیه اتحادیه اروپا می‌تواند به نفع تولیدکنندگان آمریکایی باشد که در حال حاضر بالاترین قیمت فولاد را در سطح جهانی پرداخت می‌کنند و برای رقابت در برابر کالاهای نهایی وارداتی تلاش می‌کنند.

وی افزود: هرگونه تأثیر کوتاه‌مدت در حذف تعرفه به دلیل محدودیت فعلی عرضه در اروپا محدود خواهد بود.

تحلیلگران گفتند که بحث و گفتگوهای ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حالی رخ می‌دهد که مصرف‌کنندگان فولاد در هر دو منطقه با حاشیه سود روبرو هستند و فشار تقاضا باعث شده قیمت‌های فولاد و آلومینیوم به بالاترین سطح برسد.

رفع موانع تجاری در کشورها، به‌ویژه تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم، می‌تواند مسیر مقرون به‌صرفه‌تری را برای مصرف‌کنندگان فولاد و آلومینیوم ایالات متحده ایجاد کند.

تام دابینز، مدیرعامل انجمن آلومینیوم گفت که بحث‌های مشترک در مورد ظرفیت مازاد جهانی نشان‌دهنده گام مهمی در جهت ایجاد روابط تجاری بهتر بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

موسسه آهن و فولاد آمریکا هم ابراز امیدواری کرد که با حفظ اقدامات تجاری، بحث‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا بتواند در جهت راه‌حل‌های اساسی کار کند. همچنین گفته شد چین تنها عامل ظرفیت مازاد نیست و موج واردات از هر منطقه رخ داده است.

برخی از مدیران صنعت فولاد ایالات متحده می‌گویند که دولت‌های اروپایی نیز باید متعهد شوند که حمایت از تولیدکنندگان فولاد داخلی را با یارانه و سرمایه‌گذاری‌های دولتی متوقف کنند.

اتحادیه کارگران فولاد آمریکا هم در بیانیه‌ای گفت: ما برای تقویت اشتغال در ایالات متحده نمی‌توانیم از هر رویکردی که نتایج مثبت قابل‌اندازه‌گیری نداشته باشد حمایت کنیم. اتحادیه اروپا یک متحد مهم است، اما در گذشته، این بخشی از مشکل بوده است، نه بخشی از راه‌حل.

اتحادیه اروپا از ایالات متحده خواسته بود تعرفه‌های فلزات خود را برای شش ماه به حالت تعلیق درآورد و این تعلیق چهارماهه‌ای بود که دو طرف در ماه مارس در اختلاف یارانه هواپیما توافق کردند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment