انتقاد رییس انجمن فولاد از دخالت‌های دستوری در بورس کالا

انتقاد رییس انجمن فولاد از دخالت‌های دستوری در بورس کالا

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان، بهرام سبحانی در واکنش به دامنه متقارن سه درصدی بورس کالا یا همان منفی مثبت سه درصد گفت : این اتفاق پیش از این در بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار نیز افتاده است اما بالاخره قیمت محصولات فولادی باید در جایی مثل بورس کالا قیمت گذاری شود و می توان اذعان داشت قیمت گذاری محصولات فولادی در فضایی مثل بورس کالا اقدامی درخور است.

وی افزود: اگر بنا براین باشد که بورس محل عرضه کالاها باشد باید محلی هم برای تعیین قیمت پایه بر اساس کشش بازار هم در نظر گرفت که با سنجش حجم عرضه و تقاضا قیمت پایه را تعیین و کشف قیمت کند، البته حجم تولید محصولات فولادی از عوامل اثرگذار در این بخش است.

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به حضور دو نماینده انجمن برای تعیین قیمت بورس کالا و گفتگو درباره تعیین قیمت بورس در نشستهای این انجمن تصریح کرد: بورس کالا باید مستقل و با توجه به پارامترهای بازار و عرضه و تقاضا ، قیمت را مدیریت کند. تعیین قیمت های تصنعی دربورس جوابگو نیست و موجب عدم توازن در بازارخواهد شد اما باید دانست دستور تعیین قیمت بورس  گاه از جاهای دیگر و با فشارهای چند جانبه صورت می گیرد.

سبحانی افزود: افرادی در خارج از بورس هستند که می نشیند و برای بورس تصمیم می گیرند و تعیین تکلیف می کنند که بازار به چه سمتی برود و بورس چکار کند یا چکار نکند ، این افراد باید بدانند بورس تعریف و ضوابطی دارد و هر نوع دستکاری و دستور فلان مقام و نهاد موجب تغییر در فرایند طبیعی بورس خواهد شد و ممکن است از جای دیگری مشکلاتی را  ایجاد کند.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment