دولت انگلستان بررسی تعرفه‌های ایالات متحده را آغاز کرد

دولت انگلستان بررسی تعرفه‌های ایالات متحده را آغاز کرد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، روز دوشنبه ۲۴ مه، دولت انگلستان یک مشاوره عمومی در مورد پاسخ خود به تعرفه‌های ایالات متحده بر فولاد و آلومینیوم اروپا که توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ اجرا شد، آغاز کرد.

ایالات متحده عوارض ۲۵ و ۱۰ درصد را بر واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای اتحادیه اروپا وضع کرد که در آن زمان انگلستان نیز شامل آن بود.

اتحادیه اروپا در تلافی این اقدام، ۲۵ درصد تعرفه بر برخی کالاهای ایالات متحده آمریکایی وضع کرد. انگلستان با وجود خروج از اتحادیه اروپا در آغاز سال ۲۰۲۱، تعرفه‌های مذکور را همچنان حفظ کرده است.

دولت انگلستان اعلام کرده که هدف از مشاوره عمومی این است که تعرفه‌های آتی اعمال شده در پاسخ به اختلافات فولادی مطابق با منافع انگلستان و متناسب با نیازهای اقتصاد انگلستان باشد.

لیز تروس وزیر تجارت بین‌الملل انگلستان اعلام کرده که مذاکرات مثبتی با ایالات متحده در مورد این موضوع انجام داده است. او خواستار حذف تعرفه‌ها است و امیدوار است که بتواند توافقی در این زمینه حاصل شود.

تروس گفت: انگلستان برای محافظت از صنعت فولاد در برابر تعرفه‌های غیرقانونی که موجب تضعیف صنعت انگلستان و آسیب رساندن به تجارت آن می‌شود، هر آنچه لازم باشد را انجام خواهد داد. با این حال، درنهایت، ما می‌خواهیم این اختلافات را تفکیک کنیم، بنابراین می‌توانیم پیش برویم و در مورد موضوعاتی مانند اصلاحات سازمان تجارت جهانی و مقابله با شیوه‌های تجارت ناعادلانه توسط اقتصادهای غیر بازاری با ایالات متحده همکاری نزدیک داشته باشیم. این اقدام بخشی از هدف دولت برای پیشرفت در مرحله بعدی روابط تجاری خود با ایالات متحده است.

دولت از مشاغل انگلستان، رهبران صنعت و سهامداران خواسته که اطلاعات خود را برای مشاوره تا ۵ جولای ارائه دهند.

انگلستان به عنوان بخشی از پاسخ خود به تعرفه‌های اعمال شده توسط ایالات متحده بر فولاد و آلومینیوم، اقدامات تعادلی را اعمال کرد که شامل تعرفه ۲۵ درصد بر واردات بوربن و ویسکی از ایالات متحده است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment