فیچ پیش‌بینی قیمت سنگ‌آهن را افزایش داد

فیچ پیش‌بینی قیمت سنگ‌آهن را افزایش داد

ژیکال استیل؛  به گزارش فولابان،  اگرچه این موسسه انتظار دارد که افزایش قیمت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ ادامه یابد اما قدرت افزایش قیمت تعجب‌آور بوده است. قیمت‌های کنونی تحت تأثیر بهبود اقتصاد جهانی است.

عواملی که باعث افزایش قیمت کالاها در نیمه اول سال شده‌اند، در نیمه دوم سال کاهش می‌یابد. با این حال، فیچ انتظار دارد که فضای روانی قیمت‌گذاری قوی در اوایل سال ۲۰۲۲ باقی بماند.

فیچ برآورد قیمت سنگ‌آهن خود را (سنگ‌آهن عیار ۶۲ درصد وارداتی به چین، CFR) از ۱۲۵ دلار در هر تن به ۱۶۰ دلار در هر تن افزایش داده است.

تقاضای زیاد چینی‌ها برای سنگ‌آهن به دلیل افزایش تولید فولاد در این کشور، منجر به رکوردزنی قیمت سنگ‌آهن شده است. در اوایل ماه مه، قیمت سنگ‌آهن به بالاترین رکورد ۲۴۲ دلار در هر تن رسیده بود.

فیچ می‌گوید در حالی که تقاضای شدید چین پشتیبانی کوتاه‌مدت از حاشیه فولاد و تقاضا و قیمت سنگ‌آهن را فراهم کرده است، کاهش تولید فولاد چین، به دلیل قصد دولت برای کاهش انتشار از اکثر صنایع آلاینده، از جمله ساخت فولاد، می‌تواند تأثیر طولانی‌مدت بر تقاضای سنگ‌آهن داشته باشد.

فیچ انتظار دارد اصلاح قیمت سنگ‌آهن در اواخر سال انجام شود زیرا اخیراً دولت چین نگرانی‌هایی را در مورد رشد قیمت فولاد و مواد اولیه داشته که ممکن است بر بازارهای نهایی تأثیر بگذارد.

اگرچه عرضه سنگ‌آهن در سال ۲۰۲۱ به میزان ناچیزی افزایش یافت، بازار همچنان در کسری ۱۰۰ میلیون تن است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment