فولادسازان لاتین به دنبال جایگزینی فولاد ارزان چین هستند

فولادسازان لاتین به دنبال جایگزینی فولاد ارزان چین هستند

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از بلومبرگ، از آنجا که تولید فولاد چین به شدت بالا رفته، پکن به دنبال تعدیل بازار فولاد از طریق کنترل آلودگی و کاهش ظرفیت است.

به گفته الخاندرو واگنر، رئیس انجمن فولاد آمریکای لاتین، Alacero، درنهایت، این سیاست‌ها می‌تواند دریچه‌ای برای تولیدکنندگان آمریکای لاتین مانند Ternium SA و Gerdau SA برای جایگزینی وارداتی که بیش از یک‌سوم تقاضای منطقه را تشکیل می‌دهد، باز کند.

واگنر در مصاحبه‌ای گفت: برای استفاده کامل از کاهش بالقوه تولید چین در آینده، دولت‌های آمریکای لاتین باید شرایطی را فراهم کنند که به تولیدکنندگان فولاد در رقابت جهانی مانند کم کردن بار مالیاتی و ساده‌سازی لجستیک و دیوان‌سالاری کمک کند.

واگنر گفت: اگر فولاد مازاد با قیمت‌های پایین به آمریکای لاتین ریخته نشود، آمریکای لاتین می‌تواند فولاد بیشتری تولید کند و البته فولاد سبز.

وی افزود: در حال حاضر، کشورهای آمریکای لاتین عوارضی دارند که بیش از حد سود تولیدکنندگان را می‌بلعد. کشورهای منطقه همچنین باید زنجیره‌های تأمین را بهبود ببخشند که حمل کالاها در داخل کشور به همان اندازه که کالاهای آنها از چین آورده می‌شود، تمام شود.

گزارش اخیر انجمن فولاد آمریکای لاتین نشان می‌دهد که صنعت فولاد منطقه به سطح تولید قبل از همه‌گیری کرونا بازگشته است، اگرچه واردات همچنان خطرناک است. رونق ساخت‌وسازهای مسکونی و تجاری به بهبود بازار فولاد کمک کرده است اما عدم اطمینان در مورد واکسیناسیون همچنان وجود دارد.

معاملات آتی فولاد حتی پس از عقب‌نشینی در ماه گذشته همچنان در سطح بالایی است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment