نبرد دولت چین با تورم فولاد

نبرد دولت چین با تورم فولاد

ژیکال استیل؛ چین در تلاش گسترده برای مهار تورم مواد اولیه اقدامات گسترده‌ای را آغاز کرده است، از محدود کردن معاملات تجاری تا آزادسازی ذخایر دولتی. بسیاری از قیمت‌ها از اوج ماه مه کاهش یافته است، به‌ویژه فولاد که عقب‌نشینی سریعی داشته است؛ اما دقیقاً مشخص نیست که نتایج نهایی این اقدامات چیست.

برای پکن، یک چالش بزرگ این است که امسال رونق کالاهای جهانی است.

هائو هونگ، رئیس تحقیقات و استراتژیست ارشد موسسه Bocom International گفت: مداخله می‌تواند به کاهش فشار کمک کند اما تغییر روند دشوار است. تورم کالاها بیش از چین توسط رشد تقاضای جهانی هدایت می‌شود.

سنگ‌آهن هفته‌های پرتنشی داشت زیرا تلاش پکن برای آرام کردن قیمت فولاد با تقاضای بی‌نظیر، محدودیت عرضه و صنعت در حال بهبود جهانی ترکیب شده است. قیمت میلگرد که در ساخت‌وساز استفاده می‌شود حدود ۱۹ درصد نسبت به اوج ماه مه کاهش داشته، اما هنوز هم بسیار بالاتر از میانگین بلندمدت است. معاملات آتی سنگ‌آهن روز دوشنبه سقوط کرد و حدود ۱۴ درصد کاهش داشت.

در حالی که تقاضای چینی‌ها ممکن است در نیمه دوم ۲۰۲۱ تعدیل شود – و این یک امر قطعی نیست – محرک‌های بی‌سابقه‌ای در سایر نقاط جهان ممکن است تقاضای فولاد و سایر مصالح ساختمانی را افزایش دهد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment