کاهش نقش چین در تجارت جهانی آهن خام

کاهش نقش چین در تجارت جهانی آهن خام

ژیکال استیل؛ به گزارش آرگوس، بر اساس داده‌های گمرک چین، مجموع واردات آهن اساسی خام (BPI)، آهن احیای مستقیم یا آهن اسفنجی (DRI) و بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) در ماه مه با ۱۵ درصد افزایش نسبت به ماه آوریل به ۳۱۴۳۹۸ تن رسید. این اولین افزایش ماه به ماه در مقادیر ورودی به چین از نوامبر سال ۲۰۲۰ بود. واردات این اقلام در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح ۲۰ ماهه رسیده بود. واردات هر سه فلز در مقایسه با مه ۲۰۲۰ حدود ۴۱ درصد کاهش یافت.

واردات این سه فلز به چین در ماه‌های ژانویه تا مه بالغ بر ۲٫۲ میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشت.

بزرگ‌ترین سازنده فولاد در جهان به میزان قابل توجهی مصرف فلزات آهن را در سال ۲۰۲۰ افزایش داده بود و بالاترین رکورد واردات ۹ میلیون تن در سال را به ثبت رسانده و برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده دریایی از ایالات متحده پیشی گرفته بود؛ اما این روند در چند ماه اخیر کمرنگ شده است.

تأمین‌کنندگان متعدد همچنین اشاره کردند که عدم ثبات در تقاضای چین باعث می‌شود آنها تمایل کمتری به خرید و فروش‌های کوچک و متوسط داشته باشند. این در حالی است که تقاضای ایالات متحده در اوایل سال ۲۰۲۱ مجدداً بهبود یافته است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment