تولید جهانی فولاد در ماه مه افزایش یافت | اولین نشانه‌های افت تولید فولاد چین

تولید جهانی فولاد در ماه مه افزایش یافت | اولین نشانه‌های افت تولید فولاد چین

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان انجمن جهانی فولاد در بیانیه‌ای اعلام کرد، تولید جهانی فولاد خام در ماه مه به ۱۷۴٫۴ میلیون تن افزایش یافت.

موسسه Capital Economics در تحلیلی در این باره نوشت: انتظار می‌رود تولید فولاد در چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فلز در جهان، در ماه‌های آینده کاهش یابد زیرا دولت به دنبال مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش رشد اعتبار است.

کارولین بین، اقتصاددان ارشد کالاها در Capital Economics، در یادداشتی گفت، اگرچه تولید فولاد خام در چین ۶٫۶درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۹۹٫۵ میلیون تن رسید اما تولید روزانه ۱٫۶درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت.

بین گفت: ما انتظار داریم تولید چین در طی سال جاری با کاهش تقاضا کاهش یابد.

در مقابل، تولید در جاهای دیگر افزایش یافت، به طوری که تولید فولاد ژاپن، هند و ایالات متحده به ترتیب ۴۲درصد، ۴۷درصد و ۴۸درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کردند.

آفریقا در مه امسال ۱٫۳ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۶۵٫۱ درصد در مقایسه با ماه مه سال ۲۰۲۰ افزایش داشت. آسیا و اقیانوسیه هم ۱۲۸٫۴ میلیون تن فولاد تولید کردند که ۱۱٫۷ درصد رشد داشت.

اتحادیه اروپا هم ۱۳٫۵ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۳۲٫۷ درصد رشد داشت.

۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد

چین در ماه مه ۹۹٫۵ تن فولاد تولید کرد که ۶٫۶ درصد نسبت به ماه مه سال ۲۰۲۰ افزایش داشت. هند ۹٫۲ میلیون تن تولید داشت که ۴۶٫۹ درصد رشد نشان می‌دهد. ژاپن هم ۸٫۴ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۴۲٫۲ درصد رشد داشته است.

No Comments

Post A Comment